8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Indai

(302)
Patarimas perkant indus. Patiekite patiekalus patraukliai. Per savo gimtadienį pakvietėte šeimą ir draugus kavos ir pyrago. Stalas padengtas geriausiais jūsų indais. Tortų lėkštės ir puodeliai paruošti, patiekiate savo kūrinius torto lėkštėse. Vaikai iš ąsočių
Skaityti daugiau


Gyvenkite patogiai: indai kaimo namų stiliui.
Kaimo namų stiliui būdingas saugumo ir šilumos jausmas. Medžio masyvo arba rotango baldai, akmeninės grindys ir keraminiai ar variniai virtuvės aksesuarai įneš kaimiško gyvenimo į jūsų namus. Pavyzdžiui, galite papuošti savo indus gėlių raštais arba pastelinių atspalvių glazūra.

pusryčių lenta
Praktiškos pusryčių lentos iš medžio, bambuko ar porceliano naudingos ne tik pusryčiams. Jie taip pat puikiai tinka kaip pjaustymo lentos arba vakarienei. Ant jų paviršiaus galima dėti duonos ar bandelių, šaltibarščių, daržovių ar net kietai virto kiaušinio. Ant plokščių lentų lengvai išdėliosite bandeles ir pjaustysite sūrį bei daržoves.

serviravimo lėkštės
Kaip žinia, akis valgo su tavimi. Todėl serviravimo lėkštės yra daugiau nei tik naudingas indas, padedantis ant stalo dėti mėsos ar garnyrų. Ant jų efektyviai pristatote savo maistą. Lėkštės yra įvairių formų ir pagamintos iš skirtingų medžiagų, tokių kaip porcelianas, keramikos dirbiniai ar stiklas.

puodelis
Ar jums reikia ypač didelės kavos ryte? Ar norėtumėte prisiglausti ant sofos su karštu šokoladu ir kremu? Puodeliai yra įvairių dydžių ir juos lengva laikyti vienoje rankoje. Nesvarbu, ar didelis puodelis dideliam ištroškusiam, ar termo puodelis išsinešimui: pasirinkimas yra jūsų.


Nesenstantis ir elegantiškas: klasikinio gyvenimo stiliaus indai
Aukštos kokybės audiniai, oda, sunkios užuolaidos ir kilimai bei subtilūs kreminiai ir smėlio atspalviai būdingi klasikiniam gyvenimo stiliui. Stalo reikmenys ir aksesuarai yra nesenstantys, dažnai pagaminti iš smulkaus balto porceliano. Tačiau barokinės dekoracijos gali puošti ir lėkštes bei puodelius.

sviestiniai patiekalai
Sviestas yra gerai apsaugotas sviestiniame inde. Jis papuošia pusryčių stalą ir neleidžia sviestui liestis su kitais kvapais šaldytuve. Nerūdijantis plienas ir porcelianas yra populiarios medžiagos.

kiaušinių puodelis
Kiaušinių puodelius galima rasti ant kiekvieno pusryčių stalo. Jūsų pusryčių kiaušinis yra saugus ir galite lengvai jį ištraukti. Su atitinkamu kiaušinių šaukštu pusryčių nustatymas baigtas.

tortų lėkštės
Nesvarbu, ar šokoladinis kreminis pyragas, traškus pyragas, bandelės ar pyragaičiai: skanėstai ypač viliojančiai atrodo ant tortų lėkštės. Tortų lėkštės yra įvairių dydžių. Ar pasirinksite apvalią, ovalią ar kvadratinę – skonio reikalas arba priklauso nuo pyragų ir tortų formos.

puodeliai
Puodeliai tinka prie kiekvieno valgio. Iš jo galite gerti kavą pusryčiams, o po pietų – gaivinantį espreso kavą. Vakare dieną užbaigia geras puodelis arbatos. Kadangi puodeliai skirti ir karštiems gėrimams, jie turi rankenėlę, už kurios galėsite juos laikyti.

 
Paprasta ir puristiška: šiuolaikinio gyvenimo stiliaus indai
Šiuolaikinis gyvenimo stilius – tai linijinės formos, natūralus medis ir natūralios spalvos. Taip pat įtrauktos tokios medžiagos kaip chromas ir nerūdijantis plienas, blizgūs dažai ir stiklas. Kalbant apie indus, galite rinktis neįprastas formas, pavyzdžiui, banguotas formas ar stačiakampes lėkštes.

Lėkštės yra kiekvienos dekoracijos pagrindas. Asortimentas svyruoja nuo pusryčių ir desertų iki vakarienės ir sriubos lėkščių. Jei norite mėgautis pica ir makaronais tinkamu stiliumi, rinkitės picą ir makaronų lėkštes. Dauguma lėkščių gaminamos iš porceliano, keramikos arba stiklo.

dubenys
Nesvarbu, ar jie dideli, ar maži, apvalūs ar ovalūs: dubenys naudojami maistui ar paruoštiems patiekalams patiekti, laikyti ir sudėti. Galite, pavyzdžiui, puošti salotas, patiekti daržoves ir bulves ar pasiūlyti užkandžių jaukiam vakarui prie televizoriaus.

stalo reikmenų rinkiniai
Jei nuspręsite dėl indų rinkinių, visos indų dalys bus vizualiai vienodos formos. Į rinkinį dažniausiai įeina puodelis ir lėkštė, pusryčiai, vakarienė ir sriubos lėkštės.


Jūros ilgesys: Viduržemio jūros regiono stiliaus indai
Viduržemio jūros regiono gyvenimo stilius turi daug veidų. Jungiamieji elementai yra vanduo, alyvmedis ir miškai, tokie kaip pušis ar riešutmedis. Dubenys ir indai dažnai gaminami iš terakotos, o spalvose vyrauja žemiški ir subtilūs tonai. Prie tokio gyvenimo stiliaus puikiai dera keraminiai ar moliniai indai su spalvotu glaistu.

ąsočiai
Užuot dėję stiklinius ar plastikinius butelius ant valgomojo stalo, gėrimus galite pilti į dailius ąsočius. Taip pristatytas kiekvienas svečias mėgsta pasivaišinti vandeniu, limonadu ar sulčių purkštuvu.

grafinai
Grafinai skirti stilingai patiekti vandenį ir kitus gaiviuosius gėrimus. Jie talpina iki 1,5 l. Daugelis jų turi automatinį sandarinimo dangtelį, kuris neleidžia padaryti netvarkos.

Patarimas: citrinos griežinėliai, šiek tiek mėtos ar imbiero gabalėliai pagardina ir negazuotą, ir gazuotą vandenį – tiek vizualiai, tiek skoniu.

torto stovas
Etagere galite, pavyzdžiui, išdėlioti nedidelius pyragus, pyrago gabalėlius ar vaisius skirtinguose aukštuose. Tortų stovai taip pat praktiški kaip desertų išdėstymas ar kvietimas išgerti kavos.


Jūsų indų valymas ir priežiūra
Be porceliano ir keramikos, gamintojai taip pat naudoja stiklą ir nerūdijantį plieną. Kiekviena medžiaga reikalauja ypatingos priežiūros. Apžvalga:

porcelianas
Porcelianas yra bekvapis ir beskonis, todėl tinkamas naudoti indams gaminti. Jį taip pat lengva prižiūrėti, todėl jį galima plauti indaplovėje. Įsitikinkite, kad jūsų indai yra „tinkami plauti indaplovėje“. Tada galėsite juos nedvejodami įdėti į mašiną. Jei radote užrašą „tinka plauti indaplovėje“, lėkštes, puodelius ir pan. galima dėti į indaplovę, tačiau spalvos gali išblukti laikas. Porcelianas tinka ir mikrobangų krosnelėje.

Patarimas: kavos apvadus ir arbatos likučius galite pašalinti puodeliuose su soda. Peilio nusidėvėjimo pėdsakus, t. y. smulkias tamsias linijas ant plokštelių, galima pašalinti skysta, neabrazyvia valymo priemone.

keramika
Keramika daugiausia gaminama iš stambaus aliuminio oksido ir deginama 600–1000 °C temperatūroje. Karštas maistas ilgiau išlieka šiltas ant keraminių indų, o šaltas – ilgiau šaltas, pavyzdžiui, keraminiame ąsotyje. Keramiką taip pat galima plauti indaplovėje ir mikrobangų krosnelėje.

Patarimas: jei jūsų indai yra padengti glazūra, valykite juos tik plovikliu ir nenaudokite šarminių valiklių. Rūgštus maistas, pavyzdžiui, citrinos, taip pat gali užkimšti glazūrą. Įsitikinkite, kad tokie maisto produktai be reikalo ilgai nesiliestų su glaistu.

Stiklas
Stiklui valyti naudokite tik parduodamus ploviklius ir nenaudokite šiurkščių valymo priemonių, tokių kaip šveitimas smėlis ar plieno vata. Taip galite subraižyti stiklą. Stiklas neturėtų būti veikiamas didelių temperatūros svyravimų. Geriausia leisti lėtai atvėsti.

Nerūdijantis plienas
Net nerūdijantį plieną galima plauti indaplovėje. Po kiekvieno valymo medžiagą reikia nušluostyti minkštu skudurėliu, kitaip gali atsirasti kalkių dėmių. Jei vis tiek taip atsitiks, geriausias būdas juos pašalinti yra valymo pienu arba acto tirpalu.

 
Išvada: praktiški ir dekoratyvūs patiekimo variantai
Patiekalai yra pusryčių, pietų ir vakarienės dalis. Lėkštės, puodeliai, puodeliai, dubenys ir daug daugiau yra įvairių formų ir dydžių bei pagamintų iš skirtingų medžiagų, tokių kaip porcelianas, keramika ar stiklas. Kurie indai jums tinka, taip pat priklauso nuo to, kaip esate pastatyti.

Puodeliai, pusryčių lentos ir lėkštės su gėlių, vaisių ar uogų raštais puikiai dera prie kaimo stiliaus šiltų tonų ir natūralių medžiagų. Taip pat gerai atrodo pastelinių atspalvių, tokių kaip subtilus žalias, mėlynas ar geltonas, stiklai.
Elegantiški ir nesenstantys baldai būdingi klasikiniam gyvenimo stiliui. Baldai pagaminti iš kokybiškų medžiagų, prislopintos spalvos. Iš balto porceliano pagamintais puodeliais ar tortų lėkštėmis pabrėžiate kilnų stilių. Jei jums patinka šiek tiek žaismingiau, galite naudoti subtilų gėlių raštą. Jis tampa šiek tiek prabangesnis su auksinėmis ar barokinėmis dekoracijomis.
Jei turite modernius baldus, pirmenybę teikiate aiškioms linijoms ir subtilioms spalvoms. Galite jį derinti su puristiniais indais iš balto porceliano arba pasirinkti neįprastų formų – ovalo ar stačiakampio – pavyzdžiui, lėkštėms ir dubenims.
Viduržemio jūros regiono gyvenimo stilius daugiausia dėmesio skiria šiltoms natūralioms spalvoms, jaukiems aksesuarams ir žemiškam požiūriui. Be terakotos, puikūs indai yra akmens masės ar keramikos dirbiniai su spalvota glazūra. Ąsočiai, grafinai ir dubenys puikiai dera šioje aplinkoje.
Į viršų