8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Rankšluosčiai

(1185)
Patarimai perkant rankšluosčius - po dušo jausi gaivus ir atsipalaidavęs. Išėjęs  iš dušo kabinos sieki didelio  vonios rankšluosčio, kuris minkštai priglunda  prie tavo kūno. Apsivyniok  šlapius plaukus nedideliu rankšluosčiu, kad
Skaityti daugiau
Turinys 
> Nuo vonios kambario iki paplūdimio iki saunos: rankšluosčiai yra tokie universalūs
> Medžiaga ir kokybė: turėtum į tai atkreipti dėmesį
> Klasikinis - modernus: kuris rankšluostis tinka tavo vonios kambariui?
> Patarimai, kaip prižiūrėti: rankšluosčiai bus ypač minkšti
> Išvada: minkšti rankšluosčiai sukuria malonų odos pojūtį  
 
Nuo vonios kambario iki paplūdimio iki saunos: rankšluosčiai yra tokie universalūs  
Rankšluosčiai būna įvairių dizainų ir dydžių. Tačiau jie visi turi vieną bendrą bruožą: jie yra purūs ir švelnūs, pirmiausia skirti išdžiovinti tavo odą. Kai kurie modeliai yra sukurti tam, kad gulėti  paplūdimyje ar saunoje. Čia rasi apžvalgą apie tai, kur koks variantas geriau tinka.
 
Rankšluosčiai: klasika
Klasikinio rankšluosčio standartinis dydis yra 50 x 100 cm. Jei jis kabo šalia kriauklės, rankšluostis visada yra paruoštas nusišluostyti rankas po maudymosi,  be vandens lašėjimo ant grindų. Po dušo gali patogiai išsidžiovinti plaukus rankšluosčiu, o treniruoklių salėje  jis bus kaip kilimėlis ant treniruoklių. Dėl kompaktiško dydžio rankšluosčius galima lengvai nešioti sportinėje rankinėje ir lengvai sudėti ant rankšluosčių stovo, kad jie nekabotų  virš grindų. 
 
Vonios rankšluosčiai: dideli
Vonios rankšluosčiai yra ne mažesnio nei 70 x 140 cm dydžio. Ypač dideliais rankšluosčiais tu gali netgi apsivynioti nuo galvos iki kojų, kurių plotis yra 100 cm ir 180 cm. Dėl savo dydžio rankšluosčiai išlieka pakankamai sausi net būdami šlapi. Tam, kad  maloniai jaustis, vonios rankšluosčiai dažnai būna storesni, puresni ir švelnesni nei įprasti rankšluosčiai. 
 
Svečių rankšluosčiai: maži
Kaip ir klasikiniai rankšluosčiai, svečių rankšluosčiai rankoms nusišluostyti yra gerai laikomi šalia kriauklės, pavyzdžiui, gražiame krepšyje arba pakabinami ant rankšluosčių pakabo, kad sutaupytų vietos. Kompaktiški, maždaug 30 x 50 cm dydžio, svečių rankšluosčiai neliečia grindų ir išlieka švarūs. 
 
Saunos rankšluosčiai: ilgi
Lankantis saunoje saunos rankšluosčiai suteikia minkštą ir higienišką paviršių ir neleidžia liestis prie karštų saunos suoliukų. Esant mažiausiai 180 cm ilgio ir 80–90 cm pločio gali patogiai ant jo išsitiesti ir iš tikrųjų atsipalaiduoti. Jei įsivyniosi į saunos rankšluostį su praktišku“ Velcro“ užsegimu, išvengsi rankšluosčio slydimo. 
 
Paplūdimio rankšluosčiai: patogūs
Atostogos paplūdimyje ar  lauko baseino aplankymas be paplūdimio rankšluosčio yra beveik neįsivaizduojami, nes rankšluosčiai sukuria poilsio zoną karšto smėlio paplūdimyje ar pikantiškoje girelėje. Jie yra patogių matmenų,100 x 180 cm arba 80 x 180 cm, kad ant jų būtų vietos. Vizualiai paplūdimio rankšluosčiai yra ypač ryškūs dėl savo spalvingo dizaino. Raudoni, geltonos, mėlyni arba žali atspalviai yra sumaišomi, o vasariški motyvai verčia tave norėti saulės ir atostogų. 
 
Rankšluosčiai su kapišonu: vaikų mėgstamiausi
Rankšluosčiai su kapišonu, pagaminti iš storo kilpinio audinio, yra specialiai sukurti vaikams ir kūdikiams. Juos galima įsigyti įvairaus dydžio - nuo 80 x 80 cm mažiausiems iki 70 x 140 cm vyresniems vaikams. Džiugių raštuotų vaikų rankšluosčių ypatybė yra prisiūtas kapišonas, kuris puikiai išsaugo galvos šilumą  po maudynių ir neleidžia rankšluosčiui slysti.  
 
Patarimas: Yra ypač gražu, kai savo vonios rankšluosčius derini su vonios kempinėle, vonios kilimėliais ar kitais dekoratyviniais elementais. 
 
Medžiaga ir kokybė: turėtum į tai atkreipti dėmesį
Kiek rankšluostis yra minkštas ir sugeriantis drėgmę  priklauso nuo jo medžiagos ir audinio kokybės. Daugiau apie subtilius skirtumus gali sužinoti čia.
 
Medžiaga: medvilnė, mikropluoštas ar sintetinė? 
Tarp rankšluosčių medžiagų klasikinė yra medvilnė, nes natūralus pluoštas yra tvirtas ir ilgalaikis. Dėl savo šiurkštaus audinio medvilniniai rankšluosčiai yra ypač sugeriantys drėgmę. Mišinių su sintetiniais pluoštais, tokiais kaip poliamidas ar poliesteris, pranašumas yra tai, kad jie greičiau džiūsta, todėl ant jų gali atsirasti mažiau bakterijų ar mikrobų.  
 
Mikropluošto rankšluosčiai išdžiūsta dar greičiau. Per apdorojimą  tarp pluoštų įterpiamos tuštumos, kad medžiaga ypač gerai sugertų vandenį. Be to, šie rankšluosčiai yra labai lengvi ir užima mažai vietos. Dėlto jie yra puikūs  kompanionai, kai, pavyzdžiui, važiuoji atostogauti. 
  
Patarimas: Dažniausiai  medvilnė yra audžiama  su kilpiniais audiniais. Yra du būdai: susukti kilpiniai turi taisyklingą modelį, nes kilpos yra trumpesnės ir tankesnės. Dėl to audinys yra ypač patvarus. Kilpinis rankšluostis turi netaisyklingesnes ir ilgesnes kilpas. Jie labai gerai sugeria vandenį, o audinys yra putlesnis ir yra didesnės apimties.  
 
Kokybė: lengva ir plona ar švelniai minkšta? 
Pynimo tankis suteikia informacijos apie rankšluosčių kokybę. Jis matuojamas svoriu kvadratiniame metre (g / m²). Kuo mažesnis skaičius, tuo lengvesnis ir plonesnis yra rankšluostis. Jei svoris yra mažesnis nei 400 g / m², kokybė dažnai būna pakankamai paprasta.
 
Jei ieškai labai minkšto rankšluosčio, turėtum pasirinkti 600 g / m² storį. Tačiau tik keli iš jų telpa skalbimo mašinoje - norint užtikrinti patogų džiovinimą ir odos jausmą, dažnai pakanka 450 g / m² pynimo tankio. Nuo 600 g / m² storio rankšluosčiai yra ypač švelnūs ir ant odos yra labai purūs.
 
Klasikinis - modernus: kuris rankšluostis tinka tavo vonios kambariui?
Rankšluosčiai yra įvairių dizainų ir spalvų derinių, kad jie gražiai papildytų tavo vonios kambarį. Pasirink tau  ir tavo  vonios kambario baldams tinkantį rankšluostį. Žemiau rasi klasikinio, modernaus ir kaimo stiliaus įkvėpimą.
 
Kaimo namo stiliaus rankšluosčiai 
Rankšluosčiai su ryškiais  raudonos ir baltos spalvų  deriniais puikiai dera  jaukiame kaimiško  stiliaus  vonios kambaryje. Mėlynus ir žalius atspalvius  galima taip pat integruoti. Tradiciniai ornamentai su langeliais, plačios juostelės, taškai tinka vonios užuolaidoms. Kaimo stiliaus mediniai elementai, dekoratyviniai aksesuarai iš lino ar pinti saugojimo krepšeliai pabrėžia žemišką šalies žavesį. 
 
Modernūs rankšluosčiai
Paprastas  ir minimalistinis - tai apibūdina modernų gyvenimo stilių, kurį suderina vonios kambarys su šviesiomis plytelėmis ir tamsiais akcentais. Didelį kontrastą gali turėti su rankšluosčiais, kuriuose žaidžia priešingybės.  O kaip madingas juodos ir baltos spalvos derinys ar pūkuoti kompanionai rezervuotame antracite? Jis tinka chromuotiems muilo dozatoriams ir rankšluosčių lentynoms. Ryškių  violetinių atspalvių  ar naftos spalvos audiniai tinka prie vonios kambario spalvų. 
 
Klasikinio stiliaus rankšluosčiai
Jei tau labiau patinka klasikinio stiliaus vonios kambarys, tinka balti arba kreminės spalvos rankšluosčiai. Jie gerai dera prie šviesaus vonios kambario interjero. Šviežios mėlynos spalvos spalvotus akcentus gali įrengti prie dryžuotų arba vienspalvių modelių. Kartu su panašaus mėlyno atspalvio vonios kilimėliu vaizdas atrodys  harmoningai.  
 
Patarimai, kaip prižiūrėti: rankšluosčiai bus ypač minkšti
Rankšluosčiai turėtų išlikti minkšti ir elastingi net po pakartotinio skalbimo ir džiovinimo ir neturėtų prarasti savo drėgmę sugeriančios savybės. Čia gali perskaityti, į ką reikia atsižvelgti rūpinantis rankšluosčiais. 
 
Tikslią informaciją apie skalbimo temperatūrą gali rasti gamintojo priežiūros etiketėje.
Prieš skalbimą, rankšluosčius surūšiuok pagal spalvą.
Neužpildyk skalbimo mašinos per daug. Tarp būgno ir užpildo  turėtų būti bent rankos plotis. 
Skalbk rankšluosčius higieniškai, esant mažiausiai 60 laipsnių temperatūrai. Balti rankšluosčiai dažniausiai skalbimo mašinoje  išlaiko daugiausia 90 laipsnių temperatūrą. 
Tamsūs ir spalvoti rankšluosčiai valomi  plovikliu spalvotiems rūbams, o balti rankšluosčiai -  plovikliu visoms spalvoms.  
Venk audinių minkštiklio, nes dėl to audinys gali prarasti drėgmę sugeriančią savybę. 
Po skalbimo padėk rankšluosčius į džiovintuvą. Dėl nuolatinio judesio ir  atsiradusio oro, audiniai po džiovinimo yra  ypač minkšti. 
Sausus oru išdžiovintus rankšluosčius vėl gali minkštinti, minkyti ir judinti
Rankšluosčiai neturėtų būti lyginami, nes tada pluoštai galės  įgerti mažiau vandens. 
 
Išvada: minkšti rankšluosčiai sukuria malonų odos pojūtį
Rankšluosčiai užtikrina sausą odą po maudynių ar prausimosi po dušu ir minkštai priglunda prie kūno. Pirtyje, lauko baseine ar paplūdimyje jie suteikia minkštą poilsio ir atsipalaidavimo vietą. Išsamesnę informaciją gali rasti čia: 
 
Klasikinis rankšluostis yra 50 x 100 cm dydžio ir tinkamas rankoms ir plaukams išdžiovinti. Vonios rankšluosčiai turi matmenis ne mažiau nei 70 x 140 cm, todėl gali patogiai įsivynioti į rankšluostį po maudymosi. 
Svečių rankšluosčiai yra ypač maži, 30x50 cm dydžio ir dažniausiai naudojami rankoms. Paplūdimio rankšluosčiai ir saunos rankšluosčiai yra žymiai didesni, nes jie dažnai tarnauja kaip pledas.   
Medvilniniai  modeliai yra sugeriantys vandenį  ir atsparūs dilimui, mišiniai su sintetiniais pluoštais greičiau išdžiūsta, o mikropluošto rankšluosčiai yra labai lengvi ir užima mažai vietos.
Rombiniai ir spalvoti raštai gerai dera su kaimišku  stiliumi,  antracito ar juodos ir baltos spalvos variantai atrodo moderniai pabrėžia klasikiniu stiliumi įrengtus vonios kambarius su ryškiomis spalvomis su šviesiais  neutraliais rankšluosčiais. 
Į viršų