8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Užtiesalai

(107)
Patarimai perkant baldų užvalkalus - po to, kai suteikei savo valgomajam kambariui  modernesnį vaizdą su nauja sienų spalva ir elegantišku stikliniu stalu, tavo  senos medinės kėdės su gėlių apmušalais tiesiog netinka paveikslėliui. Tam, kad
Skaityti daugiau
Turinys
> Įvairovė: užvalkalus gali naudoti labai įvairiais būdais
> Nuo kėdės iki lovos: kurį baldą nori atnaujinti?
> Modernus ar neutralus? Tinkamas  tavo gyvenimo stiliaus užvalkalas
> Penki patarimai: kaip prižiūrėti ir pritvirtinti užvalkalus
> Išvada: užvalkalai suteikia tavo minkštiems baldams naują išvaizdą  
 
Įvairovė: užvalkalus gali naudoti labai įvairiais būdais 
 
Užvalkalai  apsaugos  tavo  kėdes, fotelius ar sofas, tavo lovą nuo nešvarumų, dulkių ir susidėvėjimo, todėl jie tarnaus ilgiau. Kai užvalkalas  bus  nešvarus, gali greitai ir lengvai jį nuimti ir padėti  į skalbimo mašiną. Todėl užvalkalai yra  ypač praktiški namų ūkyje, kai yra mažų vaikų ar naminių gyvūnų.    
 
Jei tavo kėdės ir sofos derinys šiek tiek susidėvėjo, gali paslėpti susidėvėjimo  pėdsakus užvalkalais  ir atnaujinti savo gyvenamą vietą.  Senamadiškas apmušalas gali lanksčiai transformuotis į klasikinius užvalkalus  su šviesiomis spalvomis.  Kadangi medžiaga dažniausiai yra elastinga, apsauginius užvalkalus gali lengvai nuimti ir užtraukti. Taip jie yra patvarūs ir neslysta. 
 
Nuo kėdės iki lovos: kurį baldą nori atnaujinti?  
Priklausomai nuo to, ar nori uždengti užvalkalu tik kėdę ar visą lovą, tau gali būti  skirtingi modeliai. Ši apžvalga yra apie tai.
 
Kėdžių užtiesalai
Kėdžių  užtiesalai uždengia atlošą ir sėdynę, kėdės ar fotelio kojelės dažniausiai lieka neužengtos. Kėdžių užtiesalai  dažniausiai naudojami  virtuvėje ar valgomajame, tačiau jie tinka visoms kėdėms be porankių. 
 
Fotelių užtiesalai
Fotelių užtiesalai  yra tarsi antra oda ir ypač tinkami foteliams su minkštu apmušalu, nes užvalkalas yra užsegamas. Iš kitos pusės, fotelių apmušalai laisvai guli ant fotelio kad apsaugotų dažnai naudojamas vietas, tokias kaip sėdynė ar porankiai. Neuždengiant šios  dalies, išlaikomas originalus fotelio įvaizdis. Dėl storos medžiagos, tokios kaip  vilna, fotelio šonai maloniai sušildo ir dažniausiai  turi net šonines kišenes, kuriose gali laikyti skaitymo akinius ar nuotolinio valdymo pultą. 
 
Sofų užtiesalai 
Sofų užvalkalai yra padaryti tokiu pačiu principu, kaip ir fotelių užvalkalai, patvariai priglunda prie sofos, todėl ji būna visiškai užklota ir matomos tik sofos kojelės. Arba gali pasirinkti  laisvą sofos užtiesalą, kuris uždengia sofos kojeles. Sofos sėdynes ir kraštus valyk tolygiai, tada tavo sofos sėdynė atrodys tvarkingai ir patraukliai.  
 
Patarimas: kai nori suteikti visam savo sofai naują veidą, yra praktiški užtiesalai. 
 
Lovų užtiesalai
Didelės lovatiesės yra trumpesnės ir plonesnės. Kadangi jos siekia tik iki apatinio čiužinio, užtiesalo kraštas lieka švarus. Purūs medvilniniai lovų užtiesalai mažiau izoliuoja tavo lovą, kad ant jų taip lengvai nenutūptų erkės. 
 
Patarimas: alergiški  naminėms dulkėms atsikėlę turėtų palaukti pusvalandį , kad užsiklotų  lovą. 
 
Modernus ar neutralus? Tinkamas  tavo gyvenimo stiliaus užvalkalas
Tam, kad tavo baldai ir toliau atitiktų tavo baldų interjerą, savo stilių turėtum pagrįsti savo gyvenimo stiliumi. Čia pateiktos  trys baldų idėjos:
 
Modernus su geometriniais raštais
Šiuolaikiniam gyvenimo stiliui būdingos tiesios linijos ir ramios spalvos. Gali patobulinti šviesią svetainę su odine sofa, kaip kontrastą su lygiais violetiniai sofų apvalkalais  arba su juodai baltų  spalvų geometriniais raštais. 
 
Kaimiškas su šiltomis žemės spalvomis
Svarbiausia, jaukumas – tai kaimiško stiliaus svetainės baldų šūkis. Tu suteiksi savo senam foteliui su porankiais  naują dažų sluoksnį su šiltų žemės atspalvių, tokių kaip ruda ar oranžinė, tvarkingu fotelio užtiesalu, neprarandant kaimiško stiliaus. Susidėvėjusios atlošo dalys nebebus pastebimos dėl apsauginio užtiesalo. 
 
Klasikinis su neutaraliais kreminiais atspalviais
Baldų tendencijos mažai domina klasikinį gyvenimo stilių. Čia dominuoja neutralūs kreminiai arba pilki atspalviai. Miegamajame galite apsaugoti savo elegantišką medinę lovą su medvilniniu  kreminiu dryžuotu užtiesalu. Kai tavo miegamajame dera užuolaidų spalvos arba dryžiai, tai atrodo harmoningai.   
Penki patarimai: kaip prižiūrėti ir pritvirtinti užvalkalus
Kad tavo užtiesalas  tvirtai laikytųsi ant fotelio, kėdės ar sofos ir ilgai  išliktų gražus, turėtum atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Štai keli patarimai:
 
Pasirink užtiesalą, atitinkantį  tavo  baldų  dydį, ir prieš perkant atsargiai išmatuok audinį, kad audinys po to liktų įtemptas ir užtiestas neslystų.
Kuo didesnis elastano kiekis, tuo elastingesnis užtiesalas ir tuo geriau jis prisitaiko prie sofos sėdynės formos.
Užtiesiant užtiesk audinį su apmušalais. Geresniam sukibimui dažniausiai pridedamos putų juostelės, kurios įdedamos tarp jų kad sumažinti  tarpą prie apmušalų. Tokiu būdu užtiesalas puikiai prisitaiko. 
Jei tavo sofoje ar fotelyje nėra apmušalų tarpų, tiesiog uždėk  laisvą sofos užtiesalą.
Tam, kad išvalyti, nuimk užtiesalą ir jį pakratyk. Paprastai užtiesalus  galima skalbti skalbimo mašinoje, grynos medvilnės užtiesalus  net esant 40 laipsnių temperatūrai. Kai kurie užtiesalai netgi tinka džiovinimui skalbimo mašinoje. Valant  visada laikykis  gamintojo nurodymų.
 
Išvada: užvalkalai suteikia tavo minkštiems baldams naują išvaizdą   
Su užtiesalais  prailginsi minkštų baldų tarnavimo laiką, paslėpsite susidėvėjimą ir pakeisi jų išvaizdą pagal savo skonį. Norint rasti tinkamą užtiesalą, prieš perkant  turėtum užduoti sau šiuos klausimus:
 
Kokiam  baldui ieškai  užtiesalą? Atitinkamai rinkitės kėdę, fotelių, sofų ar lovų užtiesalus. Jeigu minkštas baldas turi apmušalų tarpus, gali pritvirtinti užtiesalą  putų poliuretano  juostelėmis. Priešingu atveju, pasirimk laisvą užtiesalą. 
Ar nori visiškai ar iš dalies uždengti baldą? Dažniausiai užtiesalai pilnai uždengia baldą, lieka matomos tik kojelės.  Kita vertus, fotelių ar sofų užtiesalai  yra dedami tik virš įtemptos sėdynės, kad išliktų originalus baldo įvaizdis. 
Kokio dydžio turėtų būti tavo užtiesalas? Išmatuok atlošo plotį ir aukštį bei, jei taikoma, savo baldo porankių aukštį ir palygink matmenis su gamintojo pateikta informacija.
Kuri medžiaga tau patinka? Lengvai prižiūrimas mišrus audinys ar natūralus audinys, pavyzdžiui,  vilna? Didelis elastano procentas leidžia lengviau uždėti užtiesalą. 
Kokie užtiesalai optiškai tinka tavo butui? Šilti žemės atspalviai, tokie kaip ruda, sutampa su kaimišku  stiliumi, geometriniai raštai pabrėžia modernų gyvenimo stilių, o neutralios spalvos, tokios kaip smėlio spalvos, suteikia  labiau klasikinį įvaizdį. 
Ar turi vaikų ar naminių gyvūnų, ar esi alergiškas? Įsitikink, ar gali užtiesalą skalbti skalbimo mašinoje  aukštoje temperatūroje.
Į viršų