8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Lauko baldai

(2874)
Lauko baldai yra būtinas bet kurio atviro oro erdvės elementas, kuris suteikia komfortą ir stilių jūsų lauko pramogoms ir poilsiui. Mūsų internetinėje
Skaityti daugiau


Kaip pasirinkti lauko baldus savo sode?


Lauko baldai neabejotinai yra esminė bet kurio namų išorės dalies – sodo, terasos, balkono ar kiemo – puošmena. Tinkamai parinkti lauko baldai ne tik padeda sukurti jaukią ir patogią erdvę lauke, bet ir atspindi namų savininkų skonį bei gyvenimo būdą. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip išsirinkti idealiai jūsų poreikius atitinkančius lauko baldus, atsižvelgiant į jų medžiagą, dizainą, funkcionalumą ir priežiūrą.

Medžiagų įvairovė ir jų savybės

Vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis lauko baldus – medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti atsižvelgiant į jūsų gyvenimo būdą, oro sąlygas ir asmeninius poreikius.

  • Mediniai lauko baldai tradiciškai vertinami dėl jų natūralumo, šilumos ir ilgaamžiškumo. Tačiau, norint išlaikyti jų grožį, reikės skirti daugiau laiko priežiūrai, įskaitant reguliarų valymą, šlifavimą ir dažymą ar lakavimą.

  • Metaliniai lauko baldai (dažniausiai pagaminti iš aliuminio ar plieno) pasižymi dideliu atsparumu ir tvirtumu. Jie puikiai tinka moderniems eksterjerams, tačiau gali įkaisti po saule, todėl reikėtų rinktis modelius su apmušalais.

  • Plastikiniai lauko baldai yra lengvi, nebrangūs ir lengvai prižiūrimi, tačiau gali netekti spalvos veikiami saulės spindulių ir yra mažiau atsparūs žemoms temperatūroms.

  • Rataniniai lauko baldai (dirbtinis ratanas) dėl savo lankstumo ir atsparumo oro sąlygoms tapo labai populiarūs. Jie ne tik atrodo stilingai, bet ir yra lengvai prižiūrimi.

Dizainas ir funkcionalumas

Renkantis lauko baldus, svarbu atsižvelgti ne tik į jų estetiką, bet ir funkcionalumą. Jeigu turite mažą balkoną, galite pasirinkti sulankstomus arba modulinius baldus, kurie sutaupys vietos. Dideliems sodams tinka erdvūs, patogūs kėdžių ir sofų komplektai, kurie leidžia mėgautis lauko pramogomis su šeima ir draugais. Taip pat verta pagalvoti apie baldų paskirtį: ar jums reikia stalo ir kėdžių maitinimui lauke, ar galbūt norite sukurti atsipalaidavimo zoną su gultais ir hamakais.

Priežiūra ir išlaikymas

Lauko baldų ilgaamžiškumas priklauso nuo tinkamos priežiūros. Mediniai baldai reikalauja daugiausiai dėmesio, įskaitant periodinį valymą, šlifavimą ir apsauginių preparatų naudojimą. Metaliniai baldai gali reikalauti antikorozinės apsaugos, o plastikiniai ir rataniniai baldai paprastai yra lengvai prižiūrimi – pakanka juos nuvalyti drėgna šluoste.

 

Rinkdamiesi lauko baldus, svarbiausia nepamiršti apie jų atitikimą jūsų gyvenimo būdui, poreikiams ir išorės erdvės ypatumams. Atsižvelgiant į šiuos aspektus, galima sukurti ne tik funkcionalią, bet ir estetiškai patrauklią lauko erdvę. Nuo medinių klasikinių iki modernių metalinių ar patvaraus ratano, kiekvienas randa tai, kas geriausiai atitinka jo skonį ir gyvenimo būdą. Tinkamai parinkti ir prižiūrimi lauko baldai tampa ilgalaikė investicija į jūsų namų komfortą ir estetiką.

 

Į viršų