8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Lauko baldai

(2997)
Sodo baldai – tai kėdės, stalai, spintelės, gultai bei sofos, skirti jūsų jaukiems pasisėdėjimams lauke ar terasoje. Internetinėje svetainėje Otto.lt rasite itin platų įvairių sodo baldų asortimentą, kuriame net išrankiausieji galės atrasti
Skaityti daugiau

Baldai balkonui ir sodui


Kai dienos ilgėja, sprogsta žali pumpurai ir skleidžiasi gėlių žiedai, o čiulbantys paukščiai skelbia pavasarį, prasideda laikas, kai balkonai arba terasos aprūpinami patogiais krėslais. Tada nieko nėra smagiau, kai jau pirmus pavasario spindulius galima sutikti pusryčiaujant terasoje arba iškilmingai atidaryti kepsnių sezoną su šeima ar draugais. Skaitydami toliau sužiosite, kaip baldų komplektas gali praturtinti jūsų poilsio kampą po atviru dangumi.
 

Harmoningi baldų rinkiniai jūsų sodui


Sodo baldų komplektai padeda sudaryti idilišką vaizdą jūsų terasoje, balkone ar sode.Taigi, aprūpinkite savo poilsio zoną suderintais elementais. Jums nereikia nerimauti, ar kėdės savo dydžiu ir forma tiks prie stalo arba ar stalvirčio spalva bus identiška su kėdžių spalva.
Maži, balkonui skirti rinkiniai sudarys mažą erdvę, o lankstus sodo baldų rinkinys su ištraukiamu stalu bus puikus pasirinkimas, kai pas jus užsuks netikėti svečiai. Galiausiai sutaupysite ne tik laiko, kurį galite praleisti drauge, bet ir sumažinsite išlaidas, nes pirkti vieną komplektą daug labiau apsimoka.
 

Sodo baldų rinkiniai: nuo mažų ir kompaktiškų iki didelių ir prabangių


Priklausomai nuo to, kiek vietų turi baldų rinkinys ir kokiems paviršiams jis skirtas, galite išsirinkti sau patrauklių variantų didesniems ir mažesniems stalo paviršiams.
 

Išmanūs rinkiniai ten, kur mažai vietoms


Ilgiems vasaros pasisėdėjimams balkone, mažesnėse terasose arba ramiame sodo kampelyje yra stilingas baldų sprendimas — praktiškas trijų dalių balkono komplektas. Jie paprastai yra nedideli, dažnai sulankstomi, apvalūs arba keturkampiai stalai su dviem kėdėm, tokiom kaip sulankstomos, sudedamos viena ant kitos kėdės arba sodui tinkančios pagalvėlės, paminkštinimai. Taigi, vietos taupymo sumetimais lauko baldai greitai gali būti išnešti, ir atlaisvintas plotas gali būti panaudojamas pagal kitokią paskirtį.
Tas pats ir su kubo formos baldais, pufais, kurie sumaniai prisitaiko prie ribotos vietos. Čia dienos pabaigoje galima kėdę pakišti po stalu ir laikyti saugioje, neperšlampamoje vietoje.
 

Rinkiniai didelėms kompanijoms


Jei turite daugiau laisvos vietos ir mėgstate valgyti su kompanija po atviru dangumi, jums tiks krėslai nuo keturių iki aštuonių vietų, kurių aukštis poporcingai suderintas su stabilaus sodo stalo aukščiu. Galėsite reguliuoti krėslo atlošą valgant ir patogiai įsitaisyti trumpam pokaičio miegui.
Jiems tinkančios bus polisterio užpildo pagalvėlės su vandeniui bei purvui atspariomis medvilnės arba sintetinio pluošto medžiagomis, kurios padidins sėdėjimo komfortą.sulankstomos kėdės ir ištraukiamas stalas padės jums sukurti didesnę sicialinę erdvę. Nesudėtingas surinkimas ir išardymas palengvina baldų laikymą žiemą.
 

Prabangi jaukumo oazė lauke


Jei norėtumėte savo erdvioje terasoje šalia valgymo zonos turėti vietą poilsiui, tada įrenkite kambarį lauke su patogiais poilsio baldais. Stacionarus poilsio baldų komplektas paprastai susideda iš daug žemesnių sėdimųjų elementų, tokių kaip sofa, foteliai arba taburetės, ant kurio ras vietą užkandžiai ir gėrimai.
Dėl skirtingų pozicijų galimybių, galimų didelių sėdėjimo vietų kombinacijų, plačių atlošų, porankių bei sėdėjimo pagalvėlių bus lengva atsipalaiduoti. Kaip atskiras elementas didelį lauko plotą paverčia nuostabia jaukumo oaze.


Medžiagos, tinkamos lauko baldams


Ar iš kaimiško stiliaus masyvaus medžio, novatoriškų poliratano vytelių, kieto metalo, lengvų sintetinių medžiagų ar madingų medžiagų deriniai — visi sodo baldų rinkiniai yra pagaminti iš ilgalaikių medžiagų, atsparūs oro salygoms ir turintys skirtingus privalumus.


Natūralus medis


Grubaus medžio masyvai tokie kaip akacijos, didžiojo tikmedžio ar eukalipto mediena harmoningai įsiterpia sode. Jie yra labai tvirti, patvarūs oro sąlygoms. Tačiau laikas nuo laiko jiems reikalinga maitinamoji priežiūra naudojant aliejus. Dėl ekologinių priežasčių turėtų būti miškų valdymo tarybos (FSC) antspaudas, patvirtinantis tvarų, ekologišką kietmedžio augimą. Ypatingai stipri, patvari eukalipto mediena ypač tinkama naudoti lauke. Gausiai užtepti sakai ir aliejai paverčia medžiagas atspariomias oro sąlygoms ir kenkėjams.


Tvirtas poliratanas


Specialiai lauko vietoms sukurtos pintos medžiagos iš polietileno pluošto ir poliratano, kuris klaidinančiai panašus į ratano modelį. Nepraleidžiantys saulės, lietaus, šalčio, poliratano baldai gali likti lauke lyjant ir sningant. Net ir šviečiant saulei nebus reikalingos uždangos nuo saulės, nes jie atsparūs saulės spinduliams. Jų stabilios pastovos, dažniausiai iš nerūdijančio aliuminio, užtikrina didelį stabilumą ir mažą svorį.


Kietas metalas


Stabilūs sodo baldų rėmai pagaminti iš milteliais padengto plieno arba lengvo aliuminio yra gana atsparūs oro sąlygoms, visiškai nerūdijantys ir lengvai prižiūrimi. Nei lietus, nei UV spinduliai jiems nepakenkt. Aliuminis yra ypač lengvai formuojama medžiaga, kuri eidžia sukurti naujoviškus dizainu. Dėl savo nedidelio svorio ir lankstumo aliuminio baldų rinkiniai yra lengvai transportuojami.
Lengvai prižiūrimos sintetinės medžiagos
Sintetinė medžiaga yra nebrangi, kuri gali būti perdirbta įvairiomis formomis ir spalvomis. Ji yra atspari meteorologinėms sąlygoms tokioms, kaip lietus ir drėgmė, be to lengavi prižiūrima. Medžiagos yra lengvos ir gali būti sulankstomos, todėl šie baldai yra lengvai transportuojami. Tam, kad saulė neblukintų baldų, o dėl šalčio nepasidarytų trapūs, patartina juos kaip įmanoma saugoti ir kur nors sukrauti žiemos metu.


Lauko baldų stiliai


Kaimiškas, lounge ar modernus stilius — sodo baldų rinkiniai gali būti įvairiausių stilių, todėl jūsų terasa ne tik bus įrengta pagal jūsų skonį, bet ir taps traukos objektu.


Kaimiškas stilius: artimas gamtai užmiesčio dvelksmas


Mediena ne tik gražu bet ir verčia pasijausti arčiau gamtos bei sukuria jaukią atmosferą. Ant masyvaus medžio baldų žydinti hortenzijų puokštė suteiks jūsų namams sodo ir prabangos atmosferą. Kėdės aukštu atlošu su poliuretano pripildytomis pagalvėlėmis iš tvirto languoto audinio saulės geltonumo arba šiltos raudonis spalvos, įsilieja į gamtos idilę kaip tikras gamtos grožis. Arba išlankstykite romantišką rožių arką iš filigrano ir nostalgiško medžio ir paverskite tai nuostabiausia vasarnamio vieta.


Pinta: viduržemio jūros nuojauta


Jei norite pasijausti lyg atostogautumėte Korsikoje ar Ibizoje, atsipalaiduokite ant sodo baldų, pagamintų iš natūraliai atrodančio poliratano. Viduržemio jūros dvelksmas jūsų sode garantuotas. Šalia augančios palmės arba terakotiniame vazone augančio žalio alyvmedžio, atsineškite patogius krėslus iš žemės spalvų vytelių ir savo terasoje pajausite tikrą Dolce Vita. Stilinguose poilsio krėsluose su labai plačiomis sėdėjimui skirtomis vietomis, smėlio arba kreminės spalvos pagalvėlėmis galite svajoti apie tolimą kelionę.


Modernus stilius


Šaltas metalas, tiesios formos ir lygūs paviršiai derės su modernia išorės architektūra. Nepretenzingi, funkcionalūs ir lengvi lyg pūkas, tos pačios linijos baldai iš aliuminio, su inovatyviu tekstilės audiniu, prislopintų spalvų, tokių kaip pilka arba rusva, suteiks modernumo jūsų terasai. Aliuminio ir tviskančio stiklo stalo paviršiaus derinys atrodys itin lengvai ir atspindės elegantišką vakaro šviesų atmosferą.


Patarimai tinkamai sodo baldų priežiūrai ir laikymui


Aukštos kokybės sodo baldai gaminami iš lengvai prižiūrimų medžiagų, kurios itin atsparios oro sąlygoms. Nepaisant to, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą baldų valymo ir laikymo žiemą patarimų tam, kad ilgiau džiaugtumėtės įsigytais sodo baldų komplektais.


Apsauginė priežiūra

 
  • Purvą nuo sodo baldų valykite drėgnu skudurėliu. Baldus iš metalo, plastiko ir poliratano galite nupurkšti vandeniu sodo žarna.
  • Tam, kad išvengtumėte paviršių apibražymų, venkite abrazyvinių valymo priemonių ir cheminių valiklių.
  • Pasukite baldus tinkamu kampu, tam, kad nuo jų geriau nutekėtų lietaus vanduo.
  • Baldus iš medžio turėtumėte sutepti specialiais apsauginiais aliejais, vos tik jie pradės blukti ir skilinėti ir ant jų nebesilaikys lietaus lašai.
  • Sunkiau išvalomos dėmės, taip pat nuo apmušalų gali būti nuvalomos švelniu muilo ir vandens tirpalu. Nuimamus kėdžių užvalkalus galite plauti su plovikliu skirtu švelniems audiniams skalbimo mašinoje. Valant įsisenėjusias dėmes pagelbės citrinų sultys bei actas.
 

Trys patarimai baldų laikymui žiemą

 
  1. Nors tokios medžiagos kaip poliratanas yra laikomos ypač patvariomis žiemos metu, geras pasirinkimas visada bus lauko baldų uždangalai arba dar geresnis laikymo pavyzdys, žiemai ypač tinkamas sandėliukas, kuris užtikrins baldų ilgaamžiškumą.
  2. Norint sukurti tinkamas laikymo sąlygas, prieš sandėliavimą turėtumėte nusausinti kėdes, stalus, minkštus apmušalus, tačiau ne per stipriai. Karštis ypač pavojingas medienai, kuri gali suskeldėti. Ypač plastikiniai baldai, apsaugoti nuo UV spindulių ir šalčio išlaikys savo gražią formą.
  3. Dar prieš prasidedant žiemai ar drėgniems rudens vakarams vertėtų surasti sausą sandėliavimui skirtą kampelį.
 

Pabaigai: tinkami rinkiniai mažiems balkonams arba didelėms terasoms


Ar jaukiame kaimo stiliumi, moderniu lofto ar vasariškas viduržemio jūros — komplektai balkonui ar terasai yra ne tik iš oro salygoms atsparių medžiagų, bet ir turi nuo 3 iki 26 vietų rinkinius, įskaitant visų dydžių pagalvėles. Būkite pasiruošę kai pavasaris pasibels į duris ir susikurkite savo asmeninę poilsio oazę lauke.
Dviejų grupių rinkiniai su ištraukiamu stalu ir sulankstomomis arba viena ant kitos sudedamomis kėdėmis, taip pat vietą taupantys kubo formos baldai, balkone, nedidelėje terasoje arba pavėsyje suteiks idiliško bendrumo jausmą gamtoje.
Valgomojo komplektas nuo keturių iki šešių kėdžių tiks didelių terasų valgomiesiems. Jei valgytojų gretos padidėtų, rinkinius greitai paididinsite su ištraukiamais stalais ir su lengvais, vienas ant kito sudedamais krėslais. Dėl tos pačios priežasties lengvai pernešite baldus į kitą sodo vietą.
Lounge rinkinys su išlenktais elementais ir žemais, patogiais krėslais, įvairiai formuos atsipalaidavimui skirtą zoną erdvioje terasoje ar sode.
Į viršų