8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Užuolaidos

(4783)
Patarimai perkant užuolaidas: po ilgo pasivaikščiojimo saulėje patogiai įsitaisyk  ant sofos svetainėje , kad pažiūrėti mėgstamo filmo tęsinį. Kadangi saulė jus akins, greitai užtrauksi užuolaidas. Šiltoje, prislopintoje šviesoje, kuri dabar
Skaityti daugiau
Turinys
> Užuolaidos  sukuria jaukią vietą
> Vaikų kambarys , miegamasis ir svetainė: tinkami audiniai tavo kambariui
> Nuo klasikos  iki sodybos: tai tinka tavo gyvenimo stiliui
> Stabilus įtvirtinimas: įtvirtinimų būdų apžvalga
> Tinkama priemonė: turėtum  į tai atkreipti dėmesį
> Išvada: užuolaidos yra privatumas ir dekoratyvinis elementas viename 
 
Užuolaidos  sukuria jaukią vietą 
Su užuolaidomis  suteiki savo langams stilingą rėmą ir užtikrinsi tinkamas apšvietimo sąlygas. Priklausomai nuo poreikių, gali  jas naudoti, kad apsisaugoti nuo akinančios saulės šviesos ar tamsių kambarių. Tuo pat metu namų tekstilės aksesuarai užkerta kelią smalsiems kaimynų žvilgsniams. Priklausomai nuo audinio tipo, audiniai gali turėti įtakos net vidaus klimatui. Tačiau labai svarbus ne tik praktinis užuolaidų naudojimas, bet ir dizainas, kuriuo išreiški savo asmeninį stilių.  
 
Vaikų kambarys , miegamasis ir svetainė: tinkami audiniai tavo kambariui   
Užuolaidos visuose kambariuose atlieka tą patį tikslą, tačiau jų išvaizda gali iš esmės skirtis. Čia rasi patarimus apie tai,  kokie raštai ir motyvai kokiam kambariui gerai tinka. 
 
Kūryba  virtuvėje
Virtuvėje audiniai ant langų sukuria jaukią atmosferą. Skaidrios arba pusiau skaidrios virtuvinės užuolaidos, pagamintos iš lengvai prižiūrimų medžiagų, praleidžia daug dienos šviesos ir yra lengvai valomos. Jei ieškai  lengvo privatumo, įprastai pakanka pusiau skaidraus varianto. Kadangi daugelis virtuvės langų dažnai yra virš darbo vietos, langų užuolaidos yra praktiškas sprendimas, nes jos įtvirtinamos tik prie lango rėmų. Spalvoti atspaudai su natūraliais motyvais, juostelių raštai arba klasikiniai su langeliais yra tokie pat populiarūs virtuvėje kaip ir paprastos baltos užuolaidos.  

Elegantiška valgomajame
Šiek tiek sunkesni, tankiai austi audiniai užtikrina gerą akustiką ir iškilmingą  įspūdį. Jie slopina garsą ir sukuria malonų  kambario klimatą. Dažniausiai jos  tarnauja kaip dekoracija valgomajame, jei dažnai jas atidarinėji  ir uždarinėji, gali naudoti užuolaidų bėgelius ar užuolaidas  su didelėmis kilpomis.
 
Šiluminės užuolaidos padeda išlaikyti šilumą kambaryje ir tuo pačiu taupo energiją. Todėl jos  tinka didesniems langų fasadams.  Valgomojo kambario užuolaidos dažnai būna lygios ir erdvę taupančios stumdomos užuolaidos - širmos, kurias taip pat gali perkelti ir uždėti vienas ant kitų. Jei tada derinsi raštuotas ir vienspalvio audinio tų pačių spalvų skydus, tai atrodys ypač harmoningai. 
 
Paprastai miegamajame 
Kad galėtum  ramiai miegoti, tavo  miegamasis turėtų būti kuo paprastesnis ir jaukus. Prislopintos spalvos, tokios kaip balta ir smėlio spalva, taip pat mėlyna ir rožinė, padeda atsipalaiduoti ir nuraminti. Kai kalba yra apie užuolaidas miegamajame, svarbu, ar kambaryje nėra žaliuzių: jei taip, gali  naudoti lengvus audinius, kurie žaismingą įspūdį sukuria subtiliais gėlių raštais. Tamsėjantys ir nepermatomi audiniai, skirti užtraukti, pakeičia langines. Užuolaidos su klostėmis  gali būti derinamos su šiltai pilkais ir rudais atspalviais, kad būtų sukurtas platus baldų asortimentas - tai suteikia kambariui jaukumo. 
 
Patarimas: Jei miegamajame yra drabužinė arba joje yra vaikiška lova, prie lubų gali pritvirtinti siaurus užuolaidų bėgelius ir pakabinti plonas  stumdomas užuolaidas. Tada užuolaidos tarnauja kaip praktiškos kambario pertvaros. 
 
Jauku svetainėje
Svetainė dažnai yra vienas  iš didžiausių kambarių bute. Be baldų ir kilimų, užuolaidos  yra geras būdas padaryti kambarį jaukiu. Kad tavo langai atrodytų didesni, galite pritvirtinti svetainės  užuolaidas taip, kad jos išsikištų per sienas prie langų. Su nepermatomomis užuolaidomis  iš išorės ir skaidriu  šaliku  iš vidaus, sukursi malonų rėmą. Arba kaip  romanečių?  Jos yra ypač naudingi, jei gyvenate gatvėje ir norite apsaugoti kambarį nuo kitų akių. Daugelį ritininių žaliuzių galima individualiai reguliuoti aukštyn ir žemyn. 
 
Patarimas:  Kadangi daugelis romanečių tvirtinamos tiesiai prie lango rėmo, jos taip pat tinka stoglangiams.   
 
Nuo klasikos  iki sodybos: tai tinka tavo gyvenimo stiliui 
Renkantis naujas užuolaidas pagrindinis vaidmuo tenka jūsų gyvenimo stiliui. Su audiniais, spalvomis  ir raštais gali padaryti savo interjerą jaukų ir išreikšti savo pageidavimus. Čia yra trys pavyzdžiai, kaip gali derinti užuolaidas su skirtingais baldų stiliais. 
 
Klasikinis stilius: nesenstantis ir elegantiškas
Tavo  svetainėje yra graikinių riešutų spalvos sekreteras ir aukštos kokybės odinė sofa? Šalikai iki grindų ilgio ypač dera prie klasikinio baldų stiliaus ir dekoratyviai įrėmina tavo langus. Šiek tiek blizgančių arba aksominių ir sunkių audinių  užuolaidos  papildo klasikinį gyvenimo stilių ir atrodo elegantiški bei nesenstantys. 
„Scandi“ stilius: erdvus ir lengvas 
Priešais neapšviestą sieną yra minimalistinė futoninė lova, o kitais atvejais tu galėtum be didelių gabaritų baldų savo miegamajame ir rinktumėtės lengvas  komodas ir taburetes? Stumdomos užuolaidos puikiai laikosi šios aiškios linijos ir lengvai dera prie gyvenimo stiliaus. Šiaurės šalių stilius pabrėžiamas netrikdomų spalvų geometriniais raštais arba subtiliais medžių ar šakų vaizdais. 
 
Kaimo namo stilius: gaivus ir kviečiantis
Ant pietų stalo, pagaminto iš tvirto ąžuolo, turi žvakidę ir vazą su šviežiomis gėlėmis. Likusioje kambario dalyje  gražiai išdėstyti minkšti krėslai ir lengvas kilimas.  Užuolaidos su juostelėmis ir patikrinti modeliai gerai derinami su kaimo namo stiliumi, sukuriant mažą kaimišką  sąsają. Šviesiai žali, rudi ar ryškiai raudoni  audiniai atrodo ypač tinkami.  
 
Stabilus įtvirtinimas: įtvirtinimų būdų apžvalga
Užuolaidos  gali būti montuojamos skirtingais būdais. Nesvarbu, kaip pritvirtini pasirinktą modelį prie sienos ar lubų: Pritvirtinimas  turėtų būti pakankamai stabilus, kad audiniai ilgam laikytųsi tvirtai  stumdomos ir traukiamos. Pritvirtink  laikiklį, kad galėtum  lengvai atidaryti langus, kai užuolaidos yra atidarytos ir  taip pat uždarant užuolaidas. 
 
Karnizai
Karnizai  yra labai skirtingų spalvos, medžiagų ir storių. Iš gamintojo instrukcijų gali sužinoti, kokią  apkrovą  įvairūs karnizai  gali atlaikyti. Kaip įprasta, karnizas turi  būtų maždaug 10–15 cm virš lango ir tegul jis išsikiša iš abiejų pusių bent 10 cm už lango. 
 
Užuolaidų bėgiai
Savo užuolaidas gali pritvirtinti nepastebimai tiesiai po lubomis, naudodamas  bėgius, į kuriuos audinys užsikabinęs taip vadinamais užuolaidų ritiniais. Skirtingus šalikus vėl ir vėl galima išdėstyti ant kelių lygiagrečiai pritvirtintų bėgių.  Užuolaidų bėgiai taip pat tinka audiniams, kurie turėtų kilti už kampo. Panašiai kaip užuolaidų ritinius, taip pat gali  naudoti sulankstomus sklandytuvus. Kuo arčiau juos pritvirtinsi prie užuolaidų audinio, tuo subtiliau audinys susilankstys.  
 
Užuolaidų aksesuarai
Užuolaidas gali pritvirtinti įvairiais būdais. Kadangi daugelyje paruoštų užuolaidų yra juostos, pritvirtintos prie viršutinės dalies užpakalinėje dalyje, viskas, ką tau reikia padaryti, tai pritvirtinti tinkamus užuolaidų ritinius, kilpų sklandytuvus ar „Velcro“ juosteles. Prie užuolaidų priedų taip pat pridedamos kilpos, ritinėliai, žiedai ir spaustukai.  
 
Tinkama priemonė: turėtum  į tai atkreipti dėmesį
Tavo užuolaidų ilgis ir plotis turėtų atitikti langų dydį. Jei nori, kad audinys kristų bangomis, lango plotį padaugink iš 2,5, kad gautum tinkamą šaliko plotį. Taip pat atsižvelk į tai, kad kai kurie audiniai skalbimo metu gali šiek tiek susitraukti - paprastai šią informaciją galite rasti gamintojo informacijoje. Grindų ilgio užuolaidos turėtų būti apie 3 cm, kad jos kristų ypač minkštos. Tas pats pasakyta ir čia: rinkis  šiek tiek ilgesnį šaliką - jei ant grindų yra per daug audinio, visada gali  šiek tiek sutrumpinti užuolaidą. 
 
Patarimas:  Tu turi seną pastatą arba ypač didelį langą? Jokių problemų, tuomet  tiesiog pasiimk kiemo prekes.  Tiesiog įvesk norimus matmenis, kad užuolaidas būtų galima sukarpyti  pagal dydį. 
 
Išvada: užuolaidos yra privatumas ir dekoratyvinis elementas viename   
Tu  papuoši  savo namus audiniais. Užuolaidos  turi ne tik dekoratyvinę funkciją, bet ir praktinę paskirtį. Santraukoje rasi  visą svarbią informaciją iš pirmo žvilgsnio:
 
Skaidrios užuolaidos su šviesiais atspaudais dažniausiai naudojamos tik kaip puošyba ir jas gali gerai derinti su tvirtesniais audiniais. Pusiau permatomos užuolaidos apsaugo nuo šviesos ir užtikrina privatumą, bet  vis tiek praleidžia dienos šviesą. Norint  patamsinti kambarį, rekomenduojama naudoti nepermatomus audinius. 
Šiluminės užuolaidos išsaugo šilumą kambaryje ir yra geras pasirinkimas, ypač ant didelių langų fasadų ir apartamentuose be langinių.
Langų užuolaidos, pritvirtintos tiesiai prie lango rėmo, gerai atrodo virtuvėje. Ilgi šalikai suteikia gerą akustiką valgomajame, o kelių užuolaidų deriniai yra puiki idėja  svetainėje.
Tokie raštai, kaip juostelės ir langeliai, gerai dera su kaimo namo stiliumi,  o klasikiniam stiliui naudojami paprasti ir sunkesni audiniai. Plonos stumdomos ryškių spalvų užuolaidos papildo „Scandi“ stilių. 
Pritvirtinant  įsitikink, kad užuolaidų bėgiai ir karnizai  yra stabilūs, o audinius pakabinti ir formuoti naudoji  tinkamus priedus.  
Į viršų