8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Stalai

(4862)
Renkantis ir perkant stalus: dabar, kai jūs jau keletą savaičių gyvenate savo naujame bute, pagaliau radote laiko pakviesti savo draugus. Jūs greitai aprodėte jiems kambarius, o dabar kartu prisėdate prie didelio stalo svetainėje. Kalbatės
Skaityti daugiau


Stilingi ir Patogūs Stalai Jūsų Namams


Turinys
> Svetainė ir valgomasis: patogiai sėdėti kartu
> Virtuvė: valgymui ir paruošimui
> Biuras: darbui ir mokymuisi
> Miegamasis: šukavimuisi ir makiažui
> Nuo medžio iki keramikos: medžiagų apžvalga
> Paprasta ar žaisminga: tinkamas stalas jūsų stiliui
> Stalo priežiūra: Taip valykite skirtingas medžiagas
> Išvada: universalūs stalai jūsų namams
  
Svetainė ir valgomasis: patogiai sėdėti kartu
Svetainė ir valgomasis, kaip jūsų namų centras, yra susitikimo vieta patogiai sėdėti ir valgyti su šeima. Čia galite sužinoti, kokie stalai tam tinka.
 
Valgomojo kambario stalai
Svetainėje ar valgomajame yra valgomojo stalas, prie kurio visi šeimos nariai turi vietos. Turėtumėte leisti 60–70 cm stalo plotį vienai vietai, jei nenorite, kad jis būtų per ankštas. Jei dažnai turite svečių, praktiškas yra ištraukiamas modelis, kurį galite lengvai išplėsti keliomis vietomis, jei reikia. Kadangi toks stalas dažniausiai yra šeimos gyvenimo centras, turėtumėte užtikrinti gerą kokybę, kad jis ilgai tarnautų.
Dizainams galite pasirinkti klasikinius valgomojo stalus su keturiomis kojomis ir tuos, kurių pagrindas yra plati centrinė dalis, ant kurio stovi stalviršis. Pastarųjų modelių pranašumas yra tas, kad neriboja erdvės kojoms, kai yra dar keli svečiai.
Apvalios ar kvadratinės? Stačiakampiai stalai taupo vietą, nes jie gerai išnaudoja laisvą vietą ir yra ypač tinkami poroms, kurios mėgsta sėdėti vienas prieš kitą. Jei turite daugiau vietos ir vertinate tai, kad visi prie valgomojo stalo gali gerai matyti vienas kitą, turėtumėte pasirinkti apvalų stalą. Nors stačiakampiai stalai gali būti tiek ilgi, kiek reikia, apvalūs stalai yra riboto dydžio, nes kitaip atstumas tarp žmonių ir viso stalo paviršiaus bus per didelis.
 
Kavos staliukai
Kad jūs turėtumėte vietos užkandžiams, nuotolinio valdymo pultui ar gėrimams žiūrėdami televizorių, svetainėje neturėtų trūkti kavos staliuko ar šoninio stalo. Kartu su foteliu ir kavos staliuku sukuriama puiki pasisėdėjimo vieta. Kavos staliukai su integruotais stalčiais yra ypač praktiški, kai daiktus reikia greitai sutvarkyti.
 
Šoniniai stalai
Paprastai prie sofos gali būti pastatytas šoninis stalas, kuris paprastai yra aukštesnis, bet mažesnis už kavos staliuką. Šoniniai stalai yra ypač tinkami ant jų pastatyti stalo lempą arba gėlių vazą. Dėl savo decentralizuotos padėties jie yra mažiau gyvenamojo ploto centre ir todėl pirmiausia gali būti reikalingas tik dėl vaizdo, o kavos staliukas yra atsakingesnis už praktiškumą. Juos taip pat galima lengvai pakeisti, jei norite juos naudoti kur nors kitur.
 
Virtuvė: valgymui ir paruošimui
Jūs kartu su šeima pusryčiaujate virtuvėje. Taip pat galite naudoti tinkamas stalus kaip maisto gaminimo vietą. Čia yra apžvalga.
 
Valgomojo ir baro stalai
Virtuvės stalą galite pastatyti, jei jame taip pat yra valgomojo zona. Tačiau virtuvės paprastai yra mažesnės ir negali pasiūlyti tiek daug vietos. Todėl aukšti barų stalai, kurie yra ypač siauri, yra geras būdas sukurti papildomą vietą daiktams ir darbui. Taip pat galite prie jo pusryčiauti ryte. Siauros lentelės užima nedaug vietos, tačiau jei jose yra integruota lentyna, jos gali pasiūlyti daug vietos daiktams laikyti.
 
Sulankstomi stalai
Sulankstomi stalai taip pat yra gera alternatyva, jei jūsų virtuvė yra labai maža ir jums stalo nereikia visą laiką. Jie gali būti pritvirtinti prie sienos ir, jei reikia, tiesiog sulankstyti.
  
Biuras: darbui ir mokymuisi
Jums reikia vietos biure, kad galėtumėte atlikti savo darbą ar mokytis. Čia ypač tinka funkciniai stalai, kuriose taip pat yra vietos asmeniniams kompiuteriams ir aplankams.
 
Rašomieji stalai
Jei namuose nustatėte, kur bus darbo vieta, turėtumėte ją aprūpinti rašomuoju stalu. Kad galėtumėte saugoti dokumentus, ant stalo turėtų būti daugybė stalčių ir lentynų. Puristinius modelius, kuriuos sudaro tik viena plokštė ir keturios kojos, galima papildyti praktinėmis stalčių talpyklomis.
 
Kompiuterinis stalas
Kadangi šiandien darbas daugiausia atliekamas kompiuteriais, kai kuriuose staluose yra specialiai jiems sukurtų detalių. Ištraukiama klaviatūros lentyna, ant kurios nešiojamasis kompiuteris taip pat gali išnykti, kai jums jos nereikia, arba kabelio lizdas suteikia daugiau patogumo ir apsaugo nuo erzinančių laidų netvarkos. Jei savo stalą naudojate daugiausia kompiuteriui, taip pat galite ieškoti kompiuterio stalo, kuris yra specialiai tam skirtas.
  
Miegamasis: šukavimuisi ir makiažui
Naktiniai stalai yra ypač tinkami miegamajame. Čia galite ne tik pasidaryti makiažą, bet jie taip pat atrodo dekoratyviai ir siūlo papildomos vietos daiktams. Tualetinis staliukas ypač naudingas, jei vonios kambaryje yra mažai vietos.
Dekoratyviniai staliukai paprastai turi ypatingą dizainą: jie yra ne tokie gilūs ir dažnai žemesni už stalą, o juose dažnai yra integruoti stalčiai ir lentynos, kurias galite naudoti kaip daiktų saugojimo vietą. Veidrodis yra būtinas: pritvirtinamas prie stalo arba pritvirtintas prie sienos virš stalo.
  
Nuo medžio iki keramikos: medžiagų apžvalga
Jei ieškote naujo stalo, tinkamos medžiagos pasirinkimas kartu su dizainu yra lemiamas veiksnys. Nesvarbu, ar tai šilta mediena, lengvai prižiūrimas plastikas, tvirtas betonas, tvirtas keraminis ar skaidrus stiklas, galimybių yra daug. Čia rasite įvairių medžiagų apžvalgą ir privalumus.
 
Mediena: šilta ir jauki
Klasikinė stalų medžiaga yra mediena - nepriklausomai nuo to, ar tai yra valgomasis stalas, kavos staliukas ar tiesiog stalas. Dėl geros priežasties, nes mediena atrodo šilta ir jauki, maloni liesti ir stilingai sensta. Taip sukuriamas „gyvas vaizdas“. Populiarioms medienos rūšims priskiriami minkšti medžiai, tokie kaip pušys, kurie turi savitą struktūrą ir dažnai dažomi tamsesniais atspalviais.
 
Melaminas arba plastikas: nebrangus ir lengvas prižiūrėti
Jei negalite iš tikrųjų susidraugauti su mediena, turite daugybę alternatyvų. Pavyzdžiui, vis populiaresnės yra lentelės, pagamintos iš medienos medžiagų ir padengtos baltu melamino paviršiumi. Jie yra nebrangūs ir ypač lengvai prižiūrimi. Jei jums labiau patinka šilta medienos išvaizda, bet nenorite išsiversti be lengvai prižiūrimo paviršiaus, taip pat rasite medžio išvaizdos lenteles su plastikiniais paviršiais.
 
Stiklas: lengvas ir subtilus
Stikliniai stalai, daugiausia su metaline baze, daugelyje butų buvo naudojami nuo devintojo ir dešimtojo dešimtmečio. Skaidri plokštė taip pat užtikrina aiškų kilimo ar gražios grindų dangos vaizdą. Aukštos kokybės stiklas yra ypač atsparus smūgiams ir įbrėžimams, taip pat yra labai higieniškas, nes skysčiai ar dėmės negali įstrigti medžiagoje.
 
Keramika: stipri ir tvirta
Keraminiai stalai yra labai tvirti. Tačiau smūgiai jiems sunkiai gali pakenkti. Jie taip pat ištveria šaltį ir gerai šildo, todėl valgydami galite išsiversti be padėkliukų.
 
Betonas: modernus ir tvirtas
Betoniniai baldai tampa vis populiaresni ir suteikia šiuolaikišką išvaizdą jūsų namuose. Betoninių stalviršių pranašumas yra tas, kad juos galite naudoti ir lauke. Be to, medžiaga yra ypač patvari ir ilgaamžė. Ieškokite hermetiško paviršiaus. Tokiu būdu plokštė yra apsaugota nuo oro, nešvarumų ir drėgmės.
  
Paprasta ar žaisminga: tinkamas stalas jūsų stiliui
Stalas dažnai būna kambario centras, todėl jis taip pat turėtų atitikti jūsų gyvenimo stilių ir pageidavimus. Perskaitykite tris pavyzdžius, kuris modelis suderinamas su kokiu stiliumi.
 
Užmiesčio stilius
Baldai iš medžio masyvo ir natūralių spalvų atitinka kaimo stilių. Ypač malonų įspūdį čia daro didelis stačiakampis stalas su įmantriai apdirbtomis kojomis ir dailiais frezais. Medinės kėdės, jaukios sėdynių pagalvėlės ir languota stalo staltiesė užbaigia jaukią išvaizdą.
 
Modernus stilius
Šiuolaikinį stilių galima atpažinti iš tiesių linijų, paprastų baldų ir valdoma spalvų gama. Sukurtas apvalus stiklinis stalas, ryškus kiliminis kilimėlis ir kanceliarinės elegastiškos juodos spalvos kėdės sukurtia harmoningą ansamblį.
Patarimas: jei skaidrus stiklas jūsų neramina, galite naudoti ir spalvotus stalviršius.
 
Vintažinis stilius
Vintažinis stilius pilnas žaismingų raštų ir aksesuarų. Romantiškai įrengto miegamojo kampe su balto metalo keturių postilių lova, patalynė su gėlių motyvu ir minkštu „Flokati“ kilimu ant grindų, gražią vietą ras nostalgiškas tualetinis staliukas su veidrodžiu. Rožinių rožių puokštė sklandžiai įsilieja į dailų paveikslą.
  
Stalo priežiūra: Taip valykite skirtingas medžiagas
Kadangi stalas naudojamas įvairiais būdais, likę maisto produktai ir skysčiai greitai nusėda ant paviršiaus. Čia galite sužinoti, kaip valyti paviršius. Tačiau visada laikykitės gamintojo nurodymų.
•  Mediena: Ant neapdorotų stalų naudokite skaidrų vandenį, ant vaškuotų ir suteptų paviršių padeda papildomas indų ploviklio purslų kiekis. Valymui naudokite minkštus mikropluošto šluostes, kurios nepūva.
•  Stiklas: jei turite stiklinį paviršių, turėtumėte naudoti minkštą medvilnės ar mikropluošto šluostę, bet niekada ne kietas kempines, nes jos gali palikti įbrėžimus. Dėmės gali būti lengvai pašalintos su trupučiu stiklo valiklio.
•  Plastmasė: Plastikinius paviršius taip pat galima lengvai valyti, čia taip pat pakanka drėgno audinio ir švelnaus valymo ar plovimo skysčio. Nenaudokite agresyvių valymo priemonių, nes jos gali pažeisti paviršių.
•  Keramikai: Naudodami įprastą stiklo valikl. Jei norite išvalyti užsispyrusias dėmes, galite įpilti šiek tiek šveitimo pienelio ir paviršių apdoroti nepūkuotu audiniu. Tada nuvalykite švariu vandeniu.
•  Betonas: Venkite rūgščių valiklių ir abrazyvų, o stalui valyti naudokite paprastą muiluotą vandenį. Po valymo stalą sausai nuvalykite, kad neliktų vandens dėmių.
 
Išvada: universalūs stalai jūsų namams
Stalas yra nepakeičiamas baldas: reikalingas valgyti ir gerti, mokykliniams darbams ir ypač norint susiburti su šeima ir draugais. Čia yra svarbios informacijos santrauka:
•  Didelis valgomojo stalas yra praktiškas svetainėje ir valgomajame ir suteikia pakankamai vietos. Kavos staliukai sudaro svetainės centrą, o šoniniai staliukai yra ypač praktiški šalia sofos ir tarnauja kaip daiktų laikymo vieta.
•  Rašomieji stalai yra tinkami biure, o jų skyriai ir stalčiai pirmiausia skirti funkcionalumui ir tvarkai.
•  Mažose virtuvėse aukštas, siauras baro stalas ir lankstūs sulankstomi stalai yra geras pasirinkimas, nes jie užima mažai vietos grindims, bet tuo pačiu metu siūlo papildomą darbo paviršių.
•  Stalai iš medžio masyvo gerai derinami su užmiesčio stiliumi, o stiklinė viršutinė dalis dera prie modernaus stiliaus. Tualetinis stalas užbaigia romantišką vintažinį stilių miegamajame.
 
Į viršų