8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Sekcijos

(682)
Patarimai tenkantis ir perkant sekcijas: jūs pagaliau pakeitėte senas lentynas, vitrinas ir komodas jūsų svetainėje nauja sekcija. Grįžę namo dabar įjungiate sistemą, kuri rado vietą atitinkamoje sekcijos vietoje. Muzika fone randate savo
Skaityti daugiau


Sekcijos sujungia skirtingus svetainės baldų elementus

Turinys
> Daiktų laikymo sekcijos suderina funkcionalumą ir dizainą
> Plaukiojančios, kelių dalių, ištisinės sekcijos iš pirmo žvilgsnio
> Svarbūs pirkimo kriterijai
> Tinka: ūsų gyvenimo stiliui skirtos sekcijos
> Gerai suplanuota: surinkimo ir priežiūros patarimai
> Išvada: protinga daiktų laikymo erdvė su suderintu stiliumi
 
Daiktų laikymo sekcijos suderina funkcionalumą ir dizainą
Sekcijos sujungia skirtingus svetainės baldų elementus. Kai kuriuose modeliuose visos dalys yra pritvirtintos prie sienos, o tai prikausto dėmesį, ypač dideliuose kambariuose. Sekcijos taip pat dažnai yra pigesnė alternatyva daugeliui mažų baldų.
Kadangi sekcijų elementai turi vienodą stilių, jie įneš į kambarį vizualinės ramybės ir suteikia jam vienodą vaizdą. Kaip XXL baldai, dauguma sieninių elementų taip pat siūlo stebėtinai daug vietos daiktams, juos taip pat galite naudoti kaip garso įrangos vietą. Televizorių, mėlynų spindulių grotuvą ir stereo sistemą galima laikyti ant sienos įrenginio. Atsižvelgiant į įmontuotą sieną, knygas taip pat galite rūšiuoti į lentynų sistemas.
 
Plaukiojančios, kelių dalių, ištisinės sekcijos iš pirmo žvilgsnio
Ilgą laiką sekvijos buvo prieinamos tik kaip universalūs „XXL“ baldai. Dabar galite pasirinkti iš skirtingų modelių, atitinkančių jūsų stilių ir poreikius. Norėdami palengvinti pasirinkimą jums, pateikiame skirtingų sekcijų variantų apžvalgą.
 
Didelėms patalpoms: besitęsianti sekcija
Ištisinės sekcijos yra klasikinis spintelės sienų variantas ir daugelį dešimtmečių buvo rastas vokiečių gyvenamosiose patalpose. Šie sieniniai elementai yra prisukami tarpusavyje be tarpų ir dažnai yra sudaryti iš lentynų, vitrinų ir spintelių elementų. Kad dideli baldai būtų kuo stabilesni, juos paprastai sudaro tikroji arba fanerinė mediena.  Kadangi jie yra tokie masyvūs, jie ypač tinka dideliuose kambariuose, kurių plotas didesnis nei 20 m2, kitaip jie gali greitai pabosti. Mažesnėms gyvenamosioms patalpoms geriau pasirinkti vieną iš kitų variantų.
Viena iš ištęstinių sekcijų sudedamūjų dalių dažnai yra televizoriaus stalas, mažos šoninės lentynos ir vitrinos.
 
Kelių dalių sekcijos: iš vieno šaltinio, tačiau lankstūs
Su šiuo variantu derinate vienodą ir funkcionaliai apgalvotą sekcijų dizainą su atskirų baldų pranašumais, tokiais kaip lankstus išdėstymas ir parinkimo galimybės. Panašiai kaip ir ištęstinės sekcijos, tačiau kelių dalių modeliai susideda iš skirtingų suderintų elementų. Tačiau pasirinkdami šį variantą galite laisvai pasirinkti, kaip baldus sudėliosite. Iš vienos pusės pastatykite aukštas lentynas, o kitoje kambario pusėje - stalčius. Įrėminkite televizorių su žemomis lentynomis arba sukurkite patrauklų knygų lentyną - jūsų kūrybiškumui nėra ribų. Kelių dalių sekcijos yra įvairių dydžių rinkiniai. Priklausomai nuo komplekto, kelių dalių sekcijas sudaro vitrinos, indaujos, TV lentynos ir atskiros lentynos.
Patarimas: naudodami kelių dalių sekciją, taip pat galite sąmoningai pakeisti stilių. Pavyzdžiui, derinant mažus atskirus baldus su kitomis spalvomis ar stiliais.
 
Pakabinamos sekcijos: modernios ir erdvios
Jei baldai vizualiai pakelti virš grindų, kaip tai daroma pakabinamų sekcijų atveju, tai atlaisvina kambarį. Kadangi naudojama mažiau grindų ploto, kambarys atrodo didesnis. Be to, grindis tokiu atvėju lengviau išsiurbti. Tuo pačiu metu kabančios sekcijos atrodo labai moderniai. Rinkinius dažnai sudaro sieninės spintelės ir plaukiojančios žemos lentynos.
Patarimas: naudodamiesi baldų lemputėmis, sieninę spintelę galite apšviesti, jei modelis dar neturi tinkamo apšvietimo.
 
Sieninė lentyna: specialus sieninis įtaisas
Sieninės lentynos taip pat yra sekcijos dalis. Kaip rodo pavadinimas, šiuos modelius sudaro skirtingos lentynos su skirtingu išdėstymu. Tinkama vieta jūsų knygoms, DVD ir CD kolekcijai.
 
Svarbūs pirkimo kriterijai
Be sekcijos formos, jums gali būti įdomūs ir kiti kriterijai. Čia yra keletas pagrindinių punktų, į kuriuos galite atsižvelgti rinkdamiesi.
•   Dydis: Sekcijos atrodo gražiau, jei paliekate pakankamai vietos tarp dviejų šoninių elementų. Atsumas turėtų būti maždaug 20 cm bent iš abiejų pusių.
•   Medžiaga: Dauguma sekcijų yra pagaminta iš skirtingų rūšių medžio masyvo - ąžuolas yra ypač tvirtas, pušis yra patvari, o bukas - atsparus. Kai kurie variantai yra padengti melaminu ir turi blizgančius paviršius. Jie atrodo moderniai ir gaiviai, todėl lengvai nuvalomi. Jei namuose turite mažų vaikų, turėtumėte tikėtis pirštų atspaudų ant blizgaus paviršiaus.
•   Apšvietimas: naudodami apšviestas vitrinas ar sienines spinteles, kuriose yra apšvietimo elementų, sukuriate netiesioginį erdvės apšvietimą. Galite paveikti kambario nuotaiką skirtingomis šviesiomis spalvomis, tokiomis kaip rami mėlyna arba šilta raudona.
•   Atviri ar uždari elementai? Kai kuriuos sieninius elementus sudaro tik spintelės ir galbūt vitrinos. Čia niekas negali dulkėti, o viskas yra apsaugota nuo mažų vaikų ir naminių gyvūnėlių. Kita vertus, atviri elementai atrodo erdvūs ir gali būti naudojami norint pateikti geriausius savo kūrinius - pavyzdžiui, mėgstamas knygas gražioje lentynoje, visus mėgstamos serijos sezonus ar pavyzdinį sraigtasparnį, kurį ką tik surinko jūsų vaikas.
•   Jei sieną naudojate kaip sekcijos vietą, atidžiai pažiūrėkite į matmenis. Televizorius taip pat turėtų rasti vietą, kur jūs jį planavote.
 
Tinka: jūsų gyvenimo stiliui skirtos sekcijos
Daiktų laikymo vieta ir stilius yra du svarbūs kriterijai renkantis papildomą sekciją. Tuo pat metu jūsų nauji „XXL“ baldai turėtų stilingai tilpti į jūsų interjerą. Čia yra keli patarimai.
 
Svetainės sekcijos pagamintos iš šviesios medienos, užmieščio stiliaus
Kai kaimo namo baldai lemia jūsų svetainės išvaizdą, šviesi kieta mediena, tokia kaip pušis, neabejotinai yra viena iš vyraujančių medžiagų. Vitrinos gerai atrodo ir kaimo stiliaus gyvenamajame kambaryje. Papuoškite juos gražiais indais, pavyzdžiui, su gėlių raštais. Apatinės žemos lentynos gali būti pagyvintos baltos arba antikvarinės baltos žvakidėmis.
 
Skandinaviško stiliaus jūristinė atmosfera
Ryškus ir atviras interjeras būdingas skandinaviškam stiliui. Vyraujanti medinių baldų spalva yra balta. Kaip dekoracija tinka paplūdimio prekės iš paskutinių jūsų atostogų Danijoje. Antra vertus, mėlynos spalvos stalviršis yra geras pasirinkimas.  Sutampančios figūros, tokios kaip švyturiai ar žuvėdros, sukuria jausmą, atitinkantį skandinavišką stilių.
 
Mažiau yra daugiau, šiuolaikinio stiliaus baldai
Jei gyvenate moderniai, modernaus stiliaus sekcijos su ryškių spalvų blizgiais fasadais yra geras pasirinkimas. Šiuolaikiniame stiliuje vyrauja aiškiai apibrėžtos, gana kampuotos formos. Plūduriuojančios sieninės lentynos puikiai tinka, dėl jų struktūros atrodo mažesnės.
Dekoruojant šiuolaikinies sekcijas, šviesa yra puikus būdas parodyti savo baldus. Daugelyje šiuolaikinio stiliaus sienų elementų jau yra įrengti netiesioginiai šviesos šaltiniai. Jei trūksta tokių šviesos šaltinių, galite, pavyzdžiui, pritvirtinti įvairių spalvų šviesos diodų lemputes. Taip pat tinka sofa su LED.
 
Klasikinis tinkantis prie sienų
Medinės sekcijos vyrauja klasikinio baldų stiliaus svetainėse ir gali būti antracito spalvos, taip pat šviesaus buko ar ąžuolo spalvos. Metalinės rankenos išsiskiria iš medžio.  Daugeliui klasikinių sekcijų būdingos vitrinos, kurios atpalaiduoja gana solidžią išvaizdą ir dažnai puošia su gražiais stiklais ar mažomis krištolo figūromis. Apšvietimas vitrinoje pabrėžia jūsų mėgstamus daiktus ir vakare gali suteikti malonią šviesą.
 
Gerai suplanuota: surinkimo ir priežiūros patarimai
Norint, kad jūsų sekcija ilgai saugiai stovėtų, gražiai atrodytų daugelį metų ir pasiūlytų daug vietos daiktams, labai svarbu jį tinkamai įrengti ir tinkamai pasirūpinti. Štai keli patarimai:
 
Montavimas: Tvirtai pritvirtinkite prie papildomų sienų
Naudojant pakabinamus sieninius elementus, sienos tipas, ant kurio norite pritvirtinti baldą, yra labai svarbus. Nors kietos sienos paprastai nėra problema, kalbant apie lengvas vidines sienas, reikia atsižvelgti į keletą dalykų: Pirmiausia išsiaiškinkite, ar už lengvojo skydo yra sumontuotas visas ar tiesiog ekonomiškas klojinys.  Nors gręžimą ir nuleidimą paprastai galima atlikti lengvose sienose, turinčiose pilnus klojinius, sienoms su taupiais klojiniais jums reikia specialių ertmių kaiščių, kurių laikomoji galia turėtų atitikti užpildytos sieninės spintelės svorį.
Surinkę sieninį bloką, maždaug po dviejų savaičių turėtumėte dar kartą patikrinti varžtus ir prireikus priveržti, kad įsitikintumėte, jog viskas stabilu. Prieš pirkdami sekciją, taip pat turėtumėte pagalvoti apie bet kokio sieninio apšvietimo ar ten įrengtų įrenginių maitinimo šaltinius ir kabelių nutiesimą. Tai taupo laiką.
 
Paprasti dalykai: sekcijos priežiūra
Tai, kaip prižiūrėsite savo baldus, visų pirma priklauso nuo medžiagos ir atitinkamo gamintojo informacijos.
•   Baldai įgauna blizgesį, reguliariai valomi su minkšta medvilnine šluoste. Jei ant spintelės yra dėmių ar pirštų atspaudų, audinį galite sudrėkinti su šiek tiek vandens. Svarbu: nespauskite per stipriai, kad išvengtumėte įbrėžimų. Retkarčiais taip pat galite naudoti šiek tiek kūdikių aliejaus, kad jūsų baldai vėl įgautų blizgesį. Prieš tai būtinai išbandykite tai nepastebimoje vietoje.
•   Galite lengvai nuvalyti dažytus fasadus mikropluošto šluoste ir trupučiu vandens. Likusią drėgmę reikia nedelsiant absorbuoti sausu skudurėliu. Taip pat būkite taupūs naudodami vandenį, kad mediena neišsipūstų. Kietai medienai pakanka šiek tiek vandens, pavyzdžiui, iš gėlių purkštuvo.
•   Alyvuotų ar vaškuotų medžio masyvo baldų paviršiams valyti galite naudoti ir neutralų muilą. Taip pat išbandykite tai nepastebimoje vietoje.
 
Išvada: protinga daiktų laikymo erdvė su suderintu stiliumi
Sekcijos suteikia jūsų gyvenamajai erdvei vienodą išvaizdą ir suteikia daug vietos daiktų laikymui. Jos yra nebrangi alternatyva daugeliui atskirų baldų ir derina įvairius elementus, tokius kaip TV lentynos, indaujos. Taigi jos siūlo tinkamą vietą jūsų muzikos sistemai ir televizoriui, taip pat knygoms ir mėgstamoms dekoracijoms.
•   Dideliuose kambariuose geras pasirinkimas yra tvirtos sienos su ištisine sekcija. Įsitikinkite, kad šonams yra pakankamai vietos. Abiejose pusėse jis turėtų būti apie 20 cm, kad kambarys ir toliau atrodytų erdvus.
•   Mažose patalpose praktiškai nesujungti sieniniai elementai, kuriuose galite atskirai išdėstyti atskirus baldus. Taigi sieninis blokas neatrodo toks galingas ir jūs vis dar turite vienodą stilių.
•   Plaukiojantys variantai su ryškiais, blizgiais fasadais ir integruotu apšvietimu puikiai dera su moderniais gyvenamaisiais kambariais.
•   Klasikiniams kambariams rekomenduojama montuoti sekcijas iš lakuotos medienos. Susijusios vitrinos gali būti papuoštos mažomis figūrėlėmis ar indais.
•   Natūralaus medžio baldai gerai atrodo užmiesčio stiliaus kambariuose. Žvakės ant aukštos lentynos prideda apdailos įspūdį.
 
Į viršų