8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Rašomieji stalai

(662)
Patarimai renkantis ir perkant rašomuosius stalus: su patenkintu atodūsiu pagaliau uždarote kompiuterį. Šiandien darbas namų biure baigtas. Kad galėtumėte dirbti ir iš namų, turite sukurti nedidelę studiją su reikiamais pagrindiniais baldais. Jūsų
Skaityti daugiau


Patogūs Rašomieji Stalai Namams ir Biurui

Turinys
> Stalai palaikantys tvarkingą darbo vietą
> Tiesus ar kampinis? Galimi šie variantai
> Medžiagos ir priedai: Taip jūsų stalas tampa puikus
> Nuo užmiesčio iki modernaus - kuris stalas jums tinka?
> Penki patarimai gerai laikysenai
> Išvada: stalai yra tikri pagalbininkai tvarkoje
 
Stalai palaikantys tvarkingą darbo vietą
Kaip rodo pavadinimas, rašomieji stalai yra rašymo ir darbui biure. Jie atneša tvarką darbo vietoje, nes daugumoje modelių yra daug vietos jūsų dokumentams saugoti. Net dideli elektroniniai prietaisai, tokie kaip kompiuteriai ar spausdintuvai, namus randa skyriuose ir stalčiuose po stalviršiu arba ant jo. Naudodamiesi paprastu kabelio kanalu, kurį galite lengvai pritvirtinti po stalu, sukursite tvarkingą aplinką.
Stalai yra įvairių aukščių ir su aukščio reguliavimu. Taigi galite rasti modelį, kuris atitiktų jūsų ūgį ir ant kurio galite ilgai ir patogiai dirbti nesukeldami kaklo ar nugaros problemų.
 
Tiesus ar kampinis? Galimi šie variantai
Galimi įvairūs dizainai ir variantai - nuo paprastų stalviršių su keturiomis kojomis iki specialių stalų su kabelių kanalais ar priestatais, kad būtų daugiau vietos. Ši apžvalga turėtų padėti jums lengviau apsispręsti dėl tinkamo stalo.
 
Biuro stalai: praktiški namų biure
Jei norite įsirengti namų biurą namuose, patartina pasirinkti klasikinį biuro stalą. Šie stalai dažnai turi reguliuojamas kojas ir yra gana kuklūs, kad jos gerai tilptų daugelyje biuro kambarių. Kiti modeliai siūlo specialius saugojimo skyrius failų aplankams, juos galima tvirtinti prie laikymo lentynų arba turėti priedus, pavyzdžiui, kompiuterio monitoriui.
 
Kompiuteriniai: patogūs darbui su kompiuteriu
Jei daug dirbate prie ekrano, geras pasirinkimas yra kompiuterinės lentelės. Be pakankamai vietos monitoriui, jie paprastai turi ir ištraukiamus skyrius, pavyzdžiui, norint greitai ištraukti klaviatūrą. Atvira atrama kojoms užtikrina patogią laikyseną ir suteikia daug vietos kompiuteriui, laidams, kolonėlėms ir kitiems priedams. Modeliuose su dideliu darbiniu paviršiumi, be ekrano, taip pat galite įdėti spausdintuvą, skaitytuvą ar nešiojamąjį kompiuterį.
 
Kampiniai staleliai: naudojami kaip kambarių skyrėjas
Kampiniai staleliai visų pirma pasižymi savo forma. Jie būna L formos arba su vienodo ilgio kojų pusėmis. Tinkamai išdėstytas kampinis stalas taip pat gali būti naudojamas kaip kambario skyrėjas, pavyzdžiui, norint vizualiai atskirti darbo vietą nuo likusios gyvenamosios erdvės. Kai kurie variantai yra specialiai sukurti mažiems kampams, kad erdvė būtų naudojama kuo efektyviau. Jie ne tik turi daug vietos saugykloje, bet ir suteikia judėjimo galimybę darbiniame gyvenime. Pasisukę ant biuro kėdės galite iškart dirbti prie kito stalviršio.
 
Nešiojamųjų kompiuterių stalai: maži, kad būtų daugiau patogumo
Dėl kompaktiškos formos maži nešiojamųjų kompiuterių stalai užima mažai vietos. Modeliai su subtiliai lakuota mediena visai neatrodo kaip stalas, o greičiau primena siaurą bortelį. Tokiu būdu svetainė išlieka jauki, vizualiai neprimenant biuro ir darbo. Kai kuriose versijose stalviršis taip pat tiesiogiai jungiamas prie lentynos sienos, sukuriant darbo kampą. Tai vizualiai atskirtų jūsų darbo vietą nuo kitų gyvenamųjų zonų.
 
Sulankstomi: taupo vietą mažuose kambariuose
Sulankstomas stalas yra mažasis stalo brolis, nes jis yra daug kompaktiškesnis. Tai ypač tinka mažiems kambariams, nes stalviršį galima sulankstyti. Tai taupo vietą - ir stalas tiesiogine prasme dingsta iš vaizdo. Turėdami erdvius stalčius po stalviršiu, dauguma modelių primena mažą spintelę ar komodą.
 
Medžiagos ir priedai: Taip jūsų stalas tampa puikus
Vizualiai rašomieji stalai daugiausia priklauso nuo naudojamos medžiagos. Priedai, tokie kaip geras apšvietimas ir tinkami krėslai garantuoja gražų vaizdą. Čia rasite skirtingų dizainų ir daugybės praktinių priedų apžvalgą.
 
Medžiagų pasirinkimas: mediena ar stiklas?
Mediena yra dažnai naudojama rašomųjų stalų medžiaga, nes dėl šiltos rudos spalvos ji atrodo natūraliai ir jaukiai. Stalai, pagaminti iš tikros medžio masyvo su atskirais grūdais, yra tikrai unikalūs ir labai patvarūs. Vidutinio tankio medienos plaušų plokštė, arba trumpai tariant MDF, yra vertinama dėl savo lengvumo. Rašomasis stalas yra lengvai sustatomas, jį galima lengvai transportuoti. Medienos medžiaga dažnai yra padengta plastiku, kad galėtumėte nuvalyti paviršių drėgnu skudurėliu. Stalai yra ne tik įvairiausių medžio tonų, bet ir ypač blizgūs ar ryškių spalvų.
Patarimas: kad neatrodytų perkrauta, viename kambaryje turėtumėte derinti ne daugiau kaip dvi skirtingas medienos rūšis. Apskritai, juodai balti ir pilkai lakuoti baldai gerai dera.
Stalai su permatomu stiklu viršuje atrodo erdvūs ir lengvi, o mažuose darbo kambariuose neatrodo pernelyg birūs. Daugeliu atvejų naudojamas tvirtas apsauginis stiklas, kuris laikomas nesulaužomu ir tinkamas ir vaikams. Pirštų atspaudai nematomi modeliams su matinio stiklo išvaizda, tačiau juos taip pat galima lengvai nušluostyti stiklo valikliu. Rašomieji stalai yra pagaminti iš medžio arba metalo, kad galėtumėte pritaikyti baldo detales prie likusio jūsų interjero.
 
Likite lankstūs: reguliuojamo aukščio stalo kojos
Kad galėtumėte patogiai dirbti prie savo stalo, svarbu, kad stalas būtų jums tinkamo aukščio. Modeliai su stalo kojelėmis, kurių aukštis reguliuojamas, gali būti pritaikyti jūsų ūgiui keliais paprastais žingsniais ar net mygtuko paspaudimu. Ši funkcija ypač naudinga, jei darbo vieta dalijatės su kambario draugais. Taigi kiekvienas gali lanksčiai pritaikyti stalo aukštį pagal savo poreikius. Tokiu būdu reguliuojamo aukščio stalai gali užkirsti kelią nugaros skausmams ir įtampai.
 
Pabaiga netvakingiems laidams: diskretiška apsauga
Ar jus erzina visi kabeliai iš spausdintuvų, nešiojamųjų kompiuterių, kolonėlių ir t.t? Tada prie savo stalo galite pridėti praktišką kabelio kanalą. Vamzdžius primenančios dangos yra sumontuotos po stalu ir dėl to kabelio netvarka išnyksta. Kai kurie stalai taip pat turi įmontuotą kabelio kanalą. Stalviršyje taip pat yra kompiuterio laikikliai, kuriuos galite naudoti saugiai pritvirtindami kompiuterį.
 
Prašau atsisėsti: patogus sėdėjimas
Kadangi dirbdami prie stalo galite ilgai sėdėti, patogi biuro kėdė taip pat turėtų būti jūsų įrangos dalis. Čia svarbu, kad sėdimosios dalys būtų ergonomiškos, t.y. pagrįstos natūraliu jūsų stuburo išlinkimu ir tokiu būdu skatintų sveiką laikyseną. Šiek tiek lankstus atlošas su išlinkimu juosmens srityje palaiko ir yra toks pat patogus kaip minkšta įtempta sėdynės pagalvėlė, tačiau į ją visiškai neįkrentate. Stalo kėdės taip pat sukuria gerą vizualinį įspūdį. Taigi, jūs galite pasirinkti tarp apvalių pasukamų kėdžių, elegantiškų kėdžių su tvirtinimu ant elemento ir prabangių vadovų fotelių su paminkštintais porankiais.
Patarimas: kad kėdė atitiktų jūsų stalą, pirmiausia turėtumėte išmatuoti erdvę ir palyginti ją su biuro kėdės pločiu. Įsitikinkite, kad porankiai vis dar telpa po stalviršiu.
 
Palaikykite šviesų vaizdą: malonus apšvietimas
Svarbus tinkamas apšvietimas, kad dirbant prie stalo nereikėtų per daug apkrauti akių. Stalinė lempa yra vertinga kaip lubų lempos priedas, nes jūs galite nukreipti šviesą ant savo dokumentų, užrašų knygelių ar knygų ant stalo. Jei turite mažą stalą ir nenorite naudoti stalo lempos, kad užimtų vietą, galite tiesiog pritvirtinti spaustuko lempą prie stalo viršaus. Kaip ir dideli modeliai, lempos kaklą dažnai galima pasukti ir sulenkti, kad jūsų darbo vieta būtų gerai apšviesta. Tiesiog įsitikinkite, kad nesate apakinti ir kad šviesa neatspindi monitoriaus.
Patarimas: kai kalbama apie apšvietimą, jis negali viršyti dienos šviesos. Todėl prasminga statyti stalą prie lango. Taigi jūs galite leisti žvilgsniui klaidžioti į tolį.
 
Nuo užmiesčio iki modernaus - kuris stalas jums tinka?
Jei norite sukurti tvarkingą ir jaukų biurą, stalas turėtų vizualiai atitikti esamus baldus. Čia jūs galite rasti keletą įkvepiančių idėjų, kaip galite sukurti savo darbo aplinką.
 
Užmiesčio stilius: šiltas ir nostalgiškas
Jaukią atmosferą užmiesčio namuose spinduliuoja šiltos žemės spalvos, tokios kaip ruda, raudona ar ochra. Darbo kambaryje galite tęsti šalies žavesį sulankstomu stalu, pagamintu iš tamsaus medžio masyvo. Uždarytas nostalgiškas baldas atrodo kaip graži senamadiška durų komoda. Puikūs medžio raižiniai, romantiški gėlių ornamentai ir metalinė furnitūra palaiko vintažinį efektą. Odinė kėdė ir lempa su žalvario rėmu ir sodrus žalio stiklo atspalvis puikiai tinka.
 
Klasikinis stilius: nesenstantis ir jaukus
Klasikiniu stiliumi įrengtuose darbo kambariuose viskas yra šiek tiek ramiau. Ilgos biuro lentynos su daugybe skyrių knygoms, byloms, dokumentams ir visokioms dekoracijoms suteikia puikią aplinką jaukiam kampiniam stalui, pagamintam iš šviesios medienos. Pertraukų metu įrėminta atostogų nuotrauka pritraukia jus prie kitų minčių, o minkštu pasukamu krėslu galite patogiai riedėti nuo vieno stalo viršaus prie kito. Skaidrus grindų apsaugos kilimėlis apsaugo laminatą ir leidžia kėdei dar lengviau paslysti iš kairės į dešinę.
 
Modernus stilius: šaunus ir spalvingas
Modernus gyvenimo stilius derina eleganciją ir funkcionalumą, pasikliaudamas ramiomis spalvomis ir paprastomis formomis. Šis aiškumas taip pat naudingas. Čia galite įrengti didelį stalą su blizgiais baltais fasadais kaip kambario centrą. Dėl lengvų tonų kambarys atrodo didesnis ir sukuria tvarkingą įspūdį. Integruotos saugios sekcijos, suteikia stalui spalvingą įspūdį ir sukuria daug vietos saugoti jūsų dokumentus. Iš tamsios odos pagamintas krėslas su pasukamu metaliniu pagrindu sutvarko darbo vietą.
 
 
Penki patarimai gerai laikysenai
Būtina išmokti tinkamai sėdėti. Kad neapkrautumėte nugaros raumenų ir stuburo net ilgą laiką dirbdami prie stalo, turite atsižvelgti į keletą dalykų. Čia galite rasti geros laikysenos patarimų ir gudrybių.
1.    Norėdami teisingos ir sveikos laikysenos, jūsų pėdos turi būti tvirtai ant grindų, o šlaunys ir apatinės kojos sudarytų stačią kampą.
2.    Stalo aukštis yra tinkamas, jei galite patogiai sudėti rankas ant stalo viršaus, neįtempdami kaklo ar pečių raumenų. Kai dirbate su kompiuteriu, klaviatūra ir pele turi būti tame pačiame lygyje kaip alkūnė ir delnas.
3.    Ergonominė stalo kėdė su kilnojamuoju atlošu gali būti naudojama įvairiose sėdimose vietose. Norėdami apsaugoti kaklą, galite naudoti papildomą kaklo pagalvėlę.
4.    Kad saulės šviesa neapakintų, monitorius turi būti stačiu kampu į lango šoną. Taip pat išlaikykite mažiausiai 50 cm atstumą tarp akių ir ekrano.
5.    Pereikite iš vienos sėdimosios padėties į kitą ir ramiai atsikelkite. Šis „dinamiškas sėdėjimas“ suteikia įvairovės ir palengvina apkrovą nugarai.
 
Išvada: stalai yra tikri pagalbininkai tvarkoje
Praktiniai stalai yra pagrindinė biuro įrangos dalis ir yra tikras pagalbininkas tvarkoje, turintis didelę saugyklos vietą ir papildomas lentynas bei stalčius. Čia yra trumpa santrauka, kuri turėtų palengvinti jūsų pasirinkimą tarp skirtingų stalo modelių.
•  Mažiems kambariams yra sulankstomų stalų arba nešiojamų stalų su sulankstoma dalim stalo viršuje. Dėl savo lengvo efekto stiklas yra geriausia medžiaga. Ryškiai lakuoti mediniai stalai taip pat padaro kambarį atvirą.
•  Dideliame darbo kambaryje gerai atrodo erdvūs biuro ar kompiuterio stalai su kelių dalių lentynų kompleksais šonuose. Kambario viduryje pastatytas kampinis stalas taip pat gali būti kambario skyrėjas. Biuro baldų komplektai su suderintomis spintelėmis užtikrina vienodą išvaizdą.
•  Ar dalijatės darbo stalu su kitais žmonėmis? Tam geras pasirinkimas yra stalas su reguliuojamu aukščiu, kurį galima lengvai pritaikyti prie atitinkamo kūno dydžio.
•  Kad vakare būtų geras apšvietimas, savo darbo vietą galite apšviesti stalo lempute. Norėdami sutaupyti vietos, prie stalviršius galite pritvirtinti lempą spaustukais.
•  Kad galėtumėte sėdėti gerai ir patogiai, norint įrengti darbo vietą, būtina tinkama biuro kėdė. Pasirinkite ergonomiškos formos modelį su lanksčiu atlošu, kaklo atrama ir atramine arka juosmens srityje, kad išvengtumėte raumenų įtempimo.
Į viršų