8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Čiužiniai

(712)
Čiužiniai – miego kokybės garantas, miego kokybė, stipriai veikia mūsų savijautą. Čiužinio paskirtis yra užtikrinti taisyklingą stuburo ir viso kūno padėtį miegant. Labai svarbu, kad čiužinys prisitaikytų prie kūno ir atpalaiduotų stuburą natūralioje
Skaityti daugiau

Patarimai renkantis čiužinius

 

Latekso ar spyruoklių? Kietas ar minkštas? Penkių ar septynių zonų? Kiekvienas, kuris ieško naujo čiužinio turi tiek daug pasirinkimo galimybių, kad apsisprendimas atrodo neįmanomas. Todėl šiame vadove Jūs rasite informaciją, kuri padės Jums nuspręsti. Susipažinsite su svarbiausiais čiužinių tipais, sužinosite, kokie yra čiužinio kietumo laipsniai ir kokie čiužiniai tinkami skirtingiems miego tipams. Be to, gausite patarimų apie priežiūrą ir galiausiai sužinosite, į ką turite atkreipti dėmesį įsigydami čiužinį, kad galėtumėte priimti tinkamą sprendimą.

 

Kokios turi būti gero čiužinio savybės

 

Kad čiužinys turi būti patogus — aišku visiems. Visi nori miegoti atsipalaidavę ir kitą rytą atsikelti pailsėję ir išsimiegoję. Nors patogumas kiekvienam suprantamas skirtingai, visgi yra objektyvūs kriterijai, pagal kuriuos nustatoma, koks čiužuinys turėtų būti. Geras pagrindas palengvina kūną , palaiko jį gulint ant nugaros ir ant šono taip, kad raumenys galėtų atsipalaiduoti. Gulint ant šono, mūsų pečiai ir dubuo turi įgrimzti taip, kad stuburas nebūtų nenaturaliai išlenkiamas, o gulint ant nugaros, stuburas turėtų palaikyti „S“ formos stuburo linkį.

 

Tačiau, reikėtų atkreiti dėmesį į vieną: kiekvienas kūnas yra skirtingas. Mūsų sudėjimas, ūgis, svoris, taip pat asmeniniai poreikiai arba fizinės ypatybės nulemia, koks čiužinys mums tinkamiausias. Norint rasti palankiausią sprendimą, patartina susipažinti su įvairių tipų čiužiniais ir jų privalumais.

 

Svarbiausi čiužinių tipai

 

Spyruokliniai čiužiniai

 

Populiariausias čiužinių tipas — spyruokliniai čiužiniai. Jie susideda iš spyruoklių, kurios daugiau ar mažiau apgaubtos apmušalu ir apsauginiu sluoksniu. Šių čiužinių didžiausias privalumas yra toks, kad jie nėra pagaminti iš vienos vientisos dalies, o viduje turi dideles ertmes, greitai iškelia drėgmę į paviršių ir užtikrina gerą miego kokybę. Todėl šie čiužiniai tinka tiems, kas naktį prakaituoja. Be to, spyruokliniai čiužiniai yra lengvi ir patvarūs bei lengvai transportuojami. Tačiau paprastų spyruoklinių čiužinių trūkumas yra elastingumo stoka. Tiesa, aukštesnės kokybės modeliuose, spyruolės yra supakuotos į atskiras kišenėles, todėl kiekviena jų gali būti reguliuojama. Tokie čiužiniai skirstomi į skirtingas kietumo zonas, todėl ženkliai pagerina ergonomiką.

 

Lateksiniai čiužiniai

 

Lateksas arba natūralus kaučiukas yra ypač natūrali medžiaga naudojama čiužinių gamybai. Tačiau lateksiniuose čiužiniuose galima rasti tam tikrą dalį sintetinio latekso bei kitų priemaišų. Nepaisant to, šie čiužiniai yra laikomi itin aukštos kokybės bei prabangiais – ir ne be reikalo. Lateksas yra minkštas, pasižymi aukštu taškiniu elastingumu bei prisitaiko prie kūno formos jo pernelyg neįgramzdindamas. Latekso čiužiniai taip pat yra patogūs vartantis, nes juose nėra pūkų ir jie neskleidžia jokių garsų. Kuo didesnis natūralaus kaučiuko kiekis, tuo didesnės šios savybės ir galiausiai tuo čiužinys bus brangesnis. Tačiau visų lateksinių čiužinių trūkumas - nemalonus ir sunkiai išnaikinamas kvapas, kuris atsiranda dėl cheminių reakcijų gamybos metu.

 

Putos: putų ir komfortiški čiužiniai

 

Čiužiniai iš putų anksčiau buvo laikomi pigiais: minkšti nepatogūs ir nelabai patvarūs. Atsižvelgiant į naudojamų putų kokybę, per pastarąjį dešimtmetį buvo padaryta tiek daug, kad dabar aukštos kokybės modeliai gali būti lyginami su lateksiniais čiužiniais.

 

Šiuolaikiški putų čiužiniai gaminami iš poliuretano, jų pagrindą sudaro šaltos putos, kurios skiriasi priklausomai nuo gamintojo pasirinkto gaminimo būdo ir plastinės struktūros. Šie čiužiniai pasižymi dideliu tankiu ir dideliu taškiniu elastingumu, todėl miegosite patogiau. Be to, jie idealiai prisitaiko prie kūno formų bei grotelių rėmo. Komfortiški čiužiniai taip pat gaminami iš poliuretano, tačiau yra šiek tiek pigesni nei čiužiniai iš šaltų putų. Šie čiužiniai gerai praleidžia orą, nealergizuoja, o jei gerai prižiūrėsite, juose nesiveis dulkių erkutės.

 

Viskoelastiniai čiužiniai

 

Visi, kas išmėgins viskoelastinį čiužinį – iš karto pastebės skirtumą. Jie pagaminti iš tikros high-tech medžiagos, kurią sukūrė amerikiečių mokslininkai kosmoso technologijoms, tam kad astronautams būtų lengviau ištverti milžinišką spaudimą prieš pakylant į orą. Viskoelastinio putų poliuretano čiužiniai turi savybę tinkamai prisitaikyti prie kūno kontūrų pagal gulinčiojo kūno skleidžiamą šilumą bei svorį.

 

Privalumas akivaizdus: viskoelastiniai čiužiniai ne tik elastingai prisitaiko prie miegančiojo kūno autonomijos, bet ir pasižymi taškiniu elastingumu, todėl malšina nugaros skausmus. Deja, vadinamosios „atminties putos“ turi ir trūkumų. Esant mažesnein nei 15 laipsnių kambario temperatūrai čiužiniai kietėja, todėl dėl „lėto grįžimo“ gali sudaryti nepatogumų keičiant miego pozicijas. Jei dažnai vartotės, turėtumėte pagalvoti, ar jums verta įsigyti tokį čiužinį.


 

Čiužinio kietumas

 

Vienas iš svarbiausių kriterijų perkant čiužinį yra jo kietumas. Lemiamas veiksnys yra ne tik Jūsų asmeniniai pomėgiai, bet ir Jūsų kūno svoris: kietas čiužinys labiau tiks sunkesnio svorio žmogui ir vargu ar toks čiužinys tinkamai prisitaikys prie lengvesnio žmogaus kūno kontūrų. Optimalus kietumas yra tada, kai gulint ant šono pečiai ir dubuo įlinksta taip, kad stuburas išlieka tiesus.

 

Dauguma gamintojų ant prekių nurodo skirtingą kietumo laipsnį. Kai kurie nurodo tik: „minkštas“, „vidutinis“ ir „kietas“. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į šią čiužinių klasifikaciją: H1: iki 65kg, H2: iki 80 kg, H3: iki 100 kg, H4: iki 120 kg, H5: iki 160 kg. ir pasirinkti sau labiausiai tinkanti.

 

Kas yra „zonos“ ir kokį vaidmenį jos atlieka?

 

Kai kurie gamintojai suskirsto čiužinius net į 7 skirtingas anatomines zonas. Tačiau anot ekspertų, svarbiausios yra trys — pečių, juosmens ir dubens. Jos palaiko stuburą tiesioje padėtyje tiek gulint ant šono, tiek ant nugaros bei suteikia didesnį komfortą ir užtikrina geresnį kūno prisitaikymą prie čiužinio. Pečių zona turėtų būti minkščiausia, kad pečiai galėtų tinkamai įgrimzti, juosmens zona turi būti kieta, kad juosmuo būtų tinkamai pakeltas, o dubens zona turi būti nei per kieta nei per minkšta, kad dubuo įgrimztų ne per giliai.

 

Čiužinio grotelės

 

Lengvai užmirštamas dalykas: Čiužinys yra tiek geras, kiek teisingas yra pagrindas po juo. Net geriausias čiužinys miego metu nesuteiks malonumo ir komforto, jei jis bus paguldytas ant senų lentjuosčių, kurių vidurys išlinkęs. Ypač žmonės, kamuojami nugaros probolemų turėtų teikti didelę reikšmę aukštos kokybės grotelėms, galbūt net su galimybe reguliuoti spyruoklių sistemą. Net gana plonas putų čiužinys reguliuojamomis grotelėmis galėtų užtikrinti geresnį komfortą. Optimaliausios yra išgaubtos, lengvai ištemptos lentjuostės, galinčios prisitaikyti prie bet kokios gulėjimo pozicijos. O per daug įtemptos grotelės gali net sutrumpinti čiužinio naudojimosi laiką.

 

Kiek laiko tarnauja čiužinys?

 

Aukštos kokybės čiužiniai tarnauja maždaug iki dvylikos metų, kol atsiranda akivaizdūs medžiagos trūkumai ir užpildas netenka savo pirminio tvirtumo. Higienos sumetimais ekspertai rekomentuoja čiužinius keisti kas septynerius metus, nes net ir gerai prižiūrimas čiužinys gali prarasti savo teigiamas savybes.

 

Čiužinių priežiūra

 

Speciali latekso ir putų čiužinių priežiūra gali žymiai pailginti čiužinių kokybę. Čiužinį reikia reguliariai vartyti: pirmiausia kartą per mėnesį, vėliau – keletą kartų per metus.Tai apsaugos čiužinį nuo lankstumo praradimo. Be to, kad čiužinys pašalintų susikaupusią drėgmę, svarbu jį kruopščiai išvėdinti. Atsargiai: ultravioletiniai spinduliai gali pakenkti medžiagai, todėl čiužinius iš natūralaus latekso reikia saugoti nuo saulės šviesos. Beje, dauguma modelių dabar gaminami su nuimamu užvalkalu, kurį galima plauti ir valyti. Tačiau užvalkalą verčiau neškite į skalbyklą, nes skalbiant skalbimo mašinoje jis gali susitraukti.

 

Pabaigai: kaip rasti Jums tinkamiausią čiužinį?

 

Šie klausimai turėtų Jums padėti išsirinkti tinkamą čiužinį:

  • Koks yra Jūsų kūno dydis ir svoris? Renkantis čiužinį atkreipkite dėmesį į kietumo laipsnį ir išsirinkite tinkamą pagal savo kūno dydį ir svorį.
  • Ieškote čiužinio viengulei ar dvigulei lovai? Kokį čiužinį rinksitės pastarajam atvejui: vieną ar du atskirus. Dideli jūsų ir jūsų partnerio kūnų skirtumai rodo, kad jums reikia dviejų atskirų čiužinių.
  • Ar mėgstate miegoti ant šono? Jei taip, turėtumėte rinktis čiužinį, kuris pasižymi aukštu taškiniu elastingumu, tam, kad jūsų pečiai ir klubai galėtų tinkamai įgrimzti.
  • Ar mėgstate miegoti ant nugaros? Tuomet jums ypač svarbu, kad čiužinys užtikrintų, jog stuburas galėtų palaikyti „S“ formos linkį.
  • Ar mėgstate miegoti ant pilvo? Tokiu atveju jums reikia įsitikinti, ar čiužinys nėra per minkštas ir jūsų kūnas neįdubs.
  • Ar greitai sušalate? Tokiu atveju, geriausias pasirinkimas bus gerai izoliuojantys čiužiniai tokie kaip latekso, putų ar viskoelastiniai čiužiniai.
  • Ar prakaituojate ir mėgstate miegoti vėsiau? Tada pasirinkite geresnės kokybės spyruoklinį čiužinį, kurie gerai ventiliuojasi ir nekaupia šilumos.
  • Ar esate alergiškas? Rinkitės viskoelastinį čiužinį, kuris ypač atsparus erkėms. Kitiems čiužinių tipams gali padėti alerginė danga.
  • Ar kenčiate nuo nugaros skausmo ir esate įsitempęs? Tokiu atveju yra patartina atkreipti dėmesį ne tik į čiužinį, bet ir į pagrindą po čiužiniu – jums bus ypač naudinga reguliuojama, aukštos kokybės spyruoklių sistema.

 

Į viršų