8 (5) 207 1111
Pirkinių krepšelis
0 €
0
Atidėta peržiūrai
0

Antklodės ir pagalvės

(1504)

Kokybiška miego kokybė prasideda nuo tinkamai parinktų antklodžių ir pagalvių. Mūsų internetinėje parduotuvėje siūlome platų antklodžių ir pagalvių asortimentą, kuris atitiks kiekvieno asmeninius poreikius ir garantuos komfortišką bei sveiką miegą.

Skaityti daugiau

Optimalus Miegas: Raskite Tinkamas Antklodes ir Pagalves

Turinys
> Svarbios vidinės vertybės: būtent tai ir apibūdina pūkines antklodes
> Gausu: Šie antklodžių  modeliai yra populiarūs
> Dygsniuotos arba su sagomis: yra šios skirtingos formos 
> Nuo šalto iki šilto: kuri antklodė tinka tavo miego tipui?
> Trumpos ar ilgos: galimi šie antklodžių dydžiai 
> Pakratyk, pravėdink, išplauk: dešimt patarimų, kaip valyti ir prižiūrėti
> Išvada: Malonus miegas dėka tinkamos antklodės  

 
Svarbios vidinės vertybės: būtent tai ir apibūdina pūkines antklodes
Antklodė yra ne tik patogus čiužinys, bet ir jauki miego vieta. Vienkartinė ar dviguba antklodė – dėklo medžiaga ir turinio tipas lemia, kiek šilta yra antklodė ir kiek laisva bei lengva ji yra ant tavęs. Antklodes, pagamintas iš sintetinio pluošto, lengva prižiūrėti ir jos yra patvarios, o natūralūs užpildai, tokie kaip pūkai, plunksnos ar vilna, yra ypač  kvėpuojantys  ir patvarūs.
 
Ramiam miegui be prakaitavimo ir šaltų kojų turėtum pasirinkti antklodę, kuri yra specialiai pritaikyta tavo individualiems poreikiams. Priklausomai nuo metų laiko ir tavo  asmeninio temperatūros prisitaikymo, šaltomis žiemos naktimis  gali  jaustis patogiau po ypač stora antklode, o karštais vasaros vakarais teik pirmenybę  orinei antklodei, kuri mažai sveria ir turi vėsinantį poveikį. 
 
Gausu: Šie antklodžių  modeliai yra populiarūs
Plunksnos, mikropluoštas ar kupranugario vilna? Jei tau sunku apsispręsti dėl antklodžių pasirinkimo, gali tiesiog peržvelgti šią apžvalgą. Čia susipažinsi  su populiariausiais modeliais ir atskirų užpildymo medžiagų pranašumais.  
 
Pūkinės antklodės  
Pūkinės antklodės tave sušildo ir beveik nei kiek nesveria. Tarp smulkių, pūkuotų pūkų plunksnų patenka daug oro, kuris kaupia šilumą ir gerai izoliuoja iš išorės. Pūkuotas užpildas  yra saugiai supakuotas į sandariai užrištą medvilninį dėklą taip, kad pūkinės antklodės minkštai priglustų be dygsniuotų  plunksnų. 
 
Patarimas: Žąsų pūkai yra ypač išskirtinė užpildymo medžiaga, nes jie yra didesni ir biresni nei anties pūkai, todėl dar geriau sulaiko  šilumą. 
 
Plunksninės antklodės
Plunksninės  antklodės – nebrangi pūkinių antklodžių alternatyva. Antklodės, užpildytos šiek tiek šiurkštesnėmis ančių ir žąsų plunksnomis,  nepraleidžia kūno šilumos taip pat gerai, bet turi didesnį tūrį. Pūkų ir plunksnų mišiniai yra  taip pat populiarūs kaip  ir storos žieminės antklodės. 
 
Medvilninės antklodės
Medvilninės antklodės pasižymi patvarumu, be to, yra ypač tvirtos ir lengvai prižiūrimos. Antklodes, užpildytas medvine, dažniausiai gali nusiplauti pats  ir netgi įdėti jas į džiovintuvą. Kadangi jos  tik šiek tiek sugeria šilumą ir yra kvėpuojančios, antklodės, pagamintos iš šios natūralios augalinės medžiagos, gerai tinka vasarai. 
 
Patarimas: Perkant  medvilnę  antklodę, atkreipk  dėmesį į ekologišką antspaudą, kuris patvirtina „kontroliuojamą ekologišką medvilnės auginimą“ nenaudojant insekticidų. 
 
Avių vilnos antklodės 
Neapdorota avių vilna yra gera žiemos antklodžių užpildymo medžiaga. Jis sušildo ir gali absorbuoti daug drėgmės bei greitai ją vėl išsklaidyti, nejaučiant lipšnumo. Nauja vilnonė antklodė yra geras pasirinkimas, jei po antklode per šilta. Vilna taip pat pasižymi puikiomis savaiminio valymo savybėmis, todėl purvas ir kvapai sunkiai prie jos  prilimpa. 
 
Kupranugarių vilnos antklodės
Antklodės, pagamintos iš kupranugario vilnos, yra iškilmingos visagalės po antklodėmis. Dėl savo sugebėjimo išlyginti temperatūrą, jos yra tinkamos  kaip antklodės visiems metams, ypač vasarai ir žiemai. Kupranugarių vilnos  antklodės priglunda prie kūno, tačiau jos yra šiek tiek sunkesnės už kitas antklodes. Jie taip pat greitai išleidžia drėgmę į aplinką ir, kaip ir vilnonės antklodės, sukuria maloniai sausą miego klimatą. 
 
Kašmyro antklodės
Kašmyro vilna turi panašias savybes kaip kupranugario plaukai, todėl ji taip pat gali būti naudojama kaip aukštos kokybės antklodė visus metus. Be to, ši natūrali vilna turi dailią ir tvirtą struktūrą, todėl kašmyro pūkinės antklodes yra gražios, plonos ir erdvios. Dėl šilumos sulaikymo ir klimato kontrolės galimybės kašmyras yra ypač populiarus žiemą. 
 
Šilkinės antklodės
Šilkinės  antklodės yra labai lengvos ir lygios, todėl jos iš tikrųjų  glosto tavo kūną. Kaip ir nauja vilna, tikras šilkas sunkiai sugeria kvapus ir taip pat užtikrina maloniai sausą miego klimatą. Odą tausojanti natūrali medžiaga visų pirma yra populiari dėl jos vėsinančio poveikio, todėl šilkas yra geriausia vasaros antklodžių užpildymo medžiaga. 
 
Patarimas: Perkant  įsitikink, kad tikro šilko dalis yra kuo didesnė. Jų siūlai yra lygesni ir ilgesni nei laukinio šilko, o tai padidina miego komfortą. 
 
Mikropluošto antklodės
Sintetiniai pluoštai yra ne tik nebrangi alternatyva natūraliems pluoštams, jie taip pat gali neatsilikti nuo šilumos, su antklodėmis iš natūralių pluoštų arba pūkų ir plunksnų.  Be to, mikropluošto antklodės yra dar lengvesnės, patvaresnės ir, svarbiausia, lengviau prižiūrimos. Kadangi sintetinio pluošto antklodes dažniausiai  galima skalbti lengvai ir esant aukštai  temperatūrai, jos taip pat laikomos ypač higieniškomis.   
 
Dygsniuotos arba su sagomis: yra šios skirtingos formos  
Pasirinkus  užpildą, atitinkantį tavo  miego poreikius, kitame žingsnyje apsvarstyk, iš kokios medžiagos turėtų būti pagaminta antklodė. Čia apžvelgiami  skirtingi  variantai, jų pranašumai ir galimi naudojimo būdai.
 
Dygsniuotos antklodės
Su dygsniuotomis antklodėmis pamušalas siūlėmis  padalijamas į atskiras kameras. Šis dygsniavimas išlaiko minkštą formą ir užtikrina subalansuotą pūkų, plunksnų ir  pluoštų pasiskirstymą.  Tai sušildo tavo kūną ir reikalauja mažiau užpildymo medžiagų, todėl, palyginus  su antklode, ši antklodė  yra lengvesnė. Dygsniavimo tipas taip pat turi įtakos antklodės  šilumos izoliacijai:
  • Žieminėms  antklodėms yra  populiarus kasetės  formos dygsniavimas  su vidinėmis siūlėmis, nes juostos tarnauja kaip buferis tolygiai užpildant turinį, todėl pūkinės antklodės iš esmės yra didesnės ir storesnės. 
  • Vasarinės antklodės dažniausiai būna dygsniuotos rombais, apskritimais arba deimantais, dažniausiai be arba su labai žemomis vidinėmis juostelėmis. Kadangi dėklas įprastai siuvamas ant audinio, užpildo siūlėse yra spragų, todėl čia sukuriamos šaltos zonos, kurios maloniai vėsina vasarą.  
 „Balionų“ antklodės
„Balionų“  antklodės visiškai  išsiverčia be dygsniuotų vidinių  dalių  ir palieka išsipūtusius pūkų užpildus ir laisvą erdvę apačioje plitimui, dėl ko antklodės yra ypač didelių gabaritų. Čia galite tiesiog bakstelėti ar papurtyti pagalvę ant antklodės ten, kur norėtum, kad būtų šilčiau.  
 
Daugiasluoksnės antklodės
4 metų laikų antklodes sudaro dvi atskiro storio antklodes, kurias galima sujungti ir sudaryti daugiasluoksnę antklodę su sagomis. Taip pat gali  naudoti dvi antklodes atskirai. Plonesnis  variantas  vasarą tarnauja kaip viršutinė antklodė, o pereinamuoju laikotarpiu rudenį ir žiemą naudojama storesnė antklodė. Jos abi sušildo žiemą. Be to, prailgintos antklodės turi pranašumą, nes jas galima dėti į skalbimo mašiną atskirai viena nuo kitos ir atskiras antklodes galima  išvalyti pačiam. 
 
Nuo šalto iki šilto: kuri antklodė tinka tavo miego tipui?
Priklausomai nuo to, ar tu miegi su atidarytu langu, vėsioje ar šildomoje patalpoje, lengvai sušąli naktį ar pradedi  prakaituoti, antklodei  keli  labai skirtingus reikalavimus – ypač tai liečia vargstančius nuo alergijos. Čia perskaitysi, koks komplektas tinka tavo asmeniniam miegui. 
 
Greitai sušąli?
Jei lovoje greitai sušąli, turėtum pasirinkti antklodę su dideliu ar šiek tiek didesniu užpildu, kuris gerai kaupia kūno šilumą per oro pagalvę. Plunksninės ar pūkinės antklodės suteikia nerūpestingą miego malonumą, nes šie lengvi svoriai išsaugo šilumą, be svorio. Kaip greitai sušąlančiam  miegant, tau taip pat puikiai tinka lengvai valomos antklodės, pagamintos iš sintetinių medžiagų, tokių kaip mikropluoštai. 
 
Patarimas:  Flanelinė  patalynė ir „bebrų“ paklodės yra populiarios žiemą, grublėtas medvilninis audinys sušildo ir tuo pačiu metu maloniai priglunda prie odos. 
 
Lengvai prakaituoji?
Lengvai prakaituoji ir naktį būna karšta po antklode? Tuomet tau tinka plona medvilninė antklodė. Medžiaga yra lengva ir maloniai minkšta, todėl pro ją gali patekti daug oro, kad neprakaituotum.  Apskritai, natūralūs pluoštai geriau sugeria kūno šilumą ir drėgmę nei dirbtinai pagaminti audiniai. Jei nori  kažko šiek tiek prabangesnio, rinkis vėsinančią šilkinę  antklodę arba antklodę, pagamintą iš dailaus kašmyro. 
 
Patarimas:  Kartu su kvėpuojančia pūkine antklode, trikotažinė antklodė atvėsina vasarinę antklodę – erdvi satino arba indiškos sutrauktos medžiagos su juostelėmis patalinė, kurios net nereikia lyginti.
 
Esi alergiškas?
Jei esi alergiškas gyvūnų kailiui, turėtum susilaikyti nuo  tokių prekių,  kaip avių vilna, kupranugario vilna ar kašmyras. Jei esi alergiškas namų dulkėms, mes rekomenduojame dygsniuotas  antklodes, kurias galima valyti, nes karšta temperatūra užmuša patalynėje esančias dulkių erkes. Be antklodžių iš mikropluošto, dauguma antklodžių, turinčių pūkų ar plunksnų užpildą, galima  skalbti  esant 60 laipsnių ir, dėl savo puikaus klimato reguliavimo, jos puikiai tinka alergiškiems žmonėms, jei nesi per daug jautrus plunksnose esančiam keratinui. 
 
Patarimas:  Tam, kad sveikai išsimiegoti, patartina naudoti plaunamus antklodžių užvalkalus ir medvilninę patalynę, nes natūrali medžiaga yra draugiška odai ir ypač kvėpuojanti. 
 
Trumpos ar ilgos: galimi šie antklodžių dydžiai    
Be užpildymo medžiagos ir dėklo, dydis taip pat  svarbus renkantis  antklodes. Kaip nustatyti teisingą dydį: išmatuok savo kūno dydį ir prie visko pridėk  40 cm. Rezultatas atitinka minimalų antklodžių plotį.
  • Vaikiškas  dydis 100 x 135 cm: mini antklodės yra su praktišku komplektu su pagalve. Maždaug nuo trejų metų amžiaus dviejų dalių miego komplektas pakeičia kūdikio miegmaišį ir suteikia mažyliams daugiau judėjimo laisvės.
  • Standartinis dydis 135 x 200 cm: standartinio dydžio viena antklodė yra tinkama normalaus svorio žmonėms iki 1,80 m ir suteikia visišką judėjimo laisvę. Užpildo  šilumos laipsnį taip pat galima pasirinkti taip, kad jis atitiktų asmeninę temperatūros pojūtį.
  • Padidintas 155 x 200 cm: Šios vienkartinės pūkinės antklodes yra 20 cm platesnės nei standartinis dydis ir siūlomos  šiek tiek pilnesniems žmonėms iki 1,80 m aukščio.
  • Patogus dydis  155 x 220 cm: dėl papildomų 20 cm, net stambus žmogus  gali visiškai ištiesti 1,80m ilgiu, kai kojos ar pečiai neišlenda iš po antklodės. 
  • Dvigulė lova, kurios dydis 200 x 200 cm: Standartinis dvigubų antklodžių dydis suteikia erdvės dviem normalaus dydžio žmonėms.  Kadangi antklodė tarnauja tik esant vienam laipsniui šilumos, abu miego tipai turėtų būti panašūs. 
  • Negabaritinis  200 x 220 cm: 20 cm ilgio, tokios dvigubos pūkinės antklodes taip pat dengia malonia šiluma vieną ar kelis aukštus žmones, didesnius  nei 1,80 m nuo galvos iki kojų.   
  • Prabangus dydis 240 x 220 cm: po  šiomis  „XXL“ dvigubomis  antklodėmis  keli žmonės, poros ar net vienas žmogus atskyrai turi daug erdvės netrukdant vienas kitam. 
Patarimas: Jei tu ir tavo partneris šilumą jaučia skirtingai, patartina turėti dvi atskiras pūkines antklodes. Su identiškais  ar spalvomis  suderintais  dėklais  gali sukurti harmoningą bendrą vaizdą miegamajame, net su dviem vienetinėmis  antklodėmis. 
 
Pakratyk, pravėdink, išplauk: dešimt patarimų, kaip valyti ir prižiūrėti 
Kaip įprasta, pūkinė antklodė suteikia patogų miegą šešis - septynis metus, prieš ją pakeičiant. Medžiagai reikia tinkamos priežiūros, kad ilgai išlaikyti puikią antklodės formą. Čia gali  perskaityti, į ką turėtum atkreipti dėmesį ir kaip tinkamai plauti antklodes.
  1. Po miego pakratyk antklodę ir kurį laiką palikite atidarytą, be lovatiesės. Tai leidžia drėgmei geriau išgaruoti. 
  2. Tam ,kad sumažinti erkių užkrėtimo riziką,  palaikyk  kambario temperatūrą žemesnę kaip 18 laipsnių ir žemą drėgmę. 
  3. Vėliausiai užklok  lovą kas dvi savaites. Jei gausiai prakaituoji, patalynę gali keisti kartą per savaitę.
  4. Pati antklodė turėtų patekti į skalbimo mašiną bent du kartus per metus - su sąlyga, kad užpildą galima plauti skalbimo mašinoje. 
  5. Tik švarias vilnones antklodes ir kupranugarių vilnos antklodes kruopščiai nuplauk  specialiu vilnos plovikliu arba su nedideliu šampūno kiekiu  rankomis ir leisk  jai  išdžiūti šešėlinėje vietoje.
  6. Kašmyro antklodės mėgsta dažniau kvėpuoti grynu oru. Skalbimui naudok profesionalias valymo priemones brangioms antklodėms su jautriu užpildu. 
  7. Mikropluošto pūkines antklodes ir kitus  sintetinius  audinius galima  dėti  kartu su skalbiniais  esant 95 laipsnių temperatūrai be alergijos
  8. Reguliariai vėdink  natūralaus pluošto antklodes gryname ore ir kartais bakstelk, kad atsilaisvintum  ir pasiskirstytum užpildą
  9. Pūkines antklodes  skalbimo mašinoje taip pat plauk be medžiagos minkštiklio esant  ne daugiau kaip 60 laipsnių temperatūrai su švelniu plovikliu. Tada įdėk  jas  į džiovintuvą su keliais teniso kamuoliais. Jei užpildas vis tiek sulimpa, tiesiog atlaisvink dėklo  siūlę ir į antklodę  įleisk  sauso oro.  
  10. Būtinai laikykis  priežiūros instrukcijų, nurodytų gamintojo etiketėje.  
Išvada: malonus miegas dėka tinkamos antklodės  
Vasarą, žiemą ar pereinamuoju laikotarpiu - su antklode, kuri yra pritaikyta tavo kūno dydžiui ir taip pat tinka tavo  asmeniniam temperatūros pojūčiui, atsipalaidavimo dienos pradžioje tavęs laukia geras miegas. Čia rasi aiškiai apibendrintą svarbią informaciją: 
  • Antklodės su užpildu  iš natūralių medžiagų, tokių kaip vilna, pūkai, plunksnos ir gyvūnų vilna, yra ypač kvėpuojančios, lengvos ir patvarios, o sintetiniai užpildai, tokie kaip mikropluoštas, dažniausiai  yra nebrangūs, lengvai prižiūrimi ir ilgaamžiai. Natūralių ir sintetinių pluoštų šiluminis poveikis yra labai panašus. 
  • Su pūkinėmis plunksnomis žiemą sukursi jaukią lovą. Šilkas yra kilni, ypač lengva medžiaga, kuri šiltuoju metų laiku vėsina odą, nesukeldamas prakaitą. 
  • Ieškai lengvai prižiūrimo, odai draugiško ir nebrangaus  vasaros varianto? Tada išimk užpildą, pagamintą iš natūralios medvilnės. 
  • Jei keliami reikalavimai tavo antklodei per metus kinta,  alternatyva gali būti  keturių metų laikų pūkinės antklodės u skirtingais sluoksniais ir sagomis
  • Nuo alergijos kenčiantys   žmonės turėtų rinktis  mikropluošto arba pūkines antklodes. Įprastai jas galima plauti esant ne mažiau nei 60 laipsnių temperatūrai.
Į viršų